Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Głośniki w Fabii I

Temat utworzony · 5 Posty · 6593 Wyświetlenia
  • Witam,

    Mam pytanie związane z głośnikami w Fabii I. Autko mam od miesiąca, rocznik 2004 i z tego co się zorientowałem to mam zamontowane 4 głośniki - 2 w przednich drzwiach i 2 z tyłu koło półki. Muszę powiedzieć szczerze, że mnie to zdziwiło, bo wersja nie jest jakoś super wyposażona, a ma 4 głośniki, a w VW Polo ciut lepiej wyposażonym pożydzili 2 głośników i dali tylko 2 z przodu.

    Co do głośników z przodu to jestem zadowolony, na oryginalnym radiu fajnie pracują z jednym małym wyjątkiem - mianowicie prawy głośnik przerywa dość często, a przy ostatnich spadkach temperatury - jeszcze częściej. Jako metoda działa walnięcie go pięścią, ale w końcu mnie zacznie boleć ręka i wydaje mi się że wypadałoby to w końcu rozwiązać. Ktoś może mi podpowiedzieć, co może być winne? Czy cały głośnik na wymianę, czy po prostu styki zaśniedziały czy coś w tym stylu i tylko jeszcze raz je zlutować?

    Co do głośników z tyłu to mam wrażenie że są strasznie ciche. Gdy ustawiam w radiu głośność tylko na tył to jakbym nic nie słyszał. Czy wymiana ich na lepsze pomoże? Jeżeli tak to będę wdzięczny za poradę jaką te głośniki mają specyfikację, bo ja mogę póki co powiedzieć "poproszę głośniki do Fabii I" hehe ale wątpię żeby to wystarczyło.

    Jeszcze jedno pytanie co do tylnych drzwi. Jest tam miejsce na głośniki. Czy da się podpiąć tam głośniki? Jest jakieś gotowe podłączenie, czy trzeba kable ciągnąć? Jeżeli tak to pytanie jak wyżej - jakie głośniki tam siedzę.

    Z góry dzięki za pomoc! 🙂 <!-- s:) -->

  • Witam. 🙂 <!-- s:) -->
    Głośnik z drzwi przednich musisz zdemontować i zobaczyć styki. Ale z tego o piszesz to nastaw się że będziesz musiał wymienić 4 głośniki (p+t). Z mojej wiedzy wynika że w fabii 1 były 16.5 cm a to już jest fajna średnica i można fajne głośniki kupić za fajną kasę np. pioneery.

    Ale na początek spróbuj zrobić te co masz. Bo jeżeli chodzi o ori głośniki to można je kupić na sztuki, więc jest trochę lepiej. Cena jednego głośnika jest troszkę mniejsza (max połowę) niż nowych markowych.

  • Hmmm... u mnie w niby-Classic głośników jest 4 z przodu (2x średniotonówki + 2x tweet) fabrycznie, z tyłu nie było.
    Obstawiam, ze te tylne u Ciebie ktoś mógł domotać, więc powędruj po kablologii, czy w ogóle są podpięte do radia, czy może jakiś magik się wpinał w wiązki przednich.

    Sprawdź czy nie masz tweeterów z przodu no i... proponuję przeglądnąc kablologię w drzwiach - pewnie coś nie styka i dlatego działa na wstrząs. Zdejmij tapicerę i lookaj. Głośnik jak działa, to działa - najwyżej trzeszczy... jak raz działa raz nie to raczej wina kablologii i przejść/styków/połączeń. Zobacz, czy nie przycięte kable na przejściu drzwi-słupek.

  • [quote="TOMUŚ"]Witam. 🙂 <!-- s:) -->
    Głośnik z drzwi przednich musisz zdemontować i zobaczyć styki. Ale z tego o piszesz to nastaw się że będziesz musiał wymienić 4 głośniki (p+t). Z mojej wiedzy wynika że w fabii 1 były 16.5 cm a to już jest fajna średnica i można fajne głośniki kupić za fajną kasę np. pioneery.[/quote]

    dlaczego wymienić 4? nie kumam 🙂

  • K0_VOITH - ja mam 2 głośniki z przodu(+2 tweetery) i z tyłu 2 jak patrzyłem się na tył to są seryjne 🙂 ale je wywaliłem (badziewie) i wyciąłem z tyłu w półce miejsca na dwa głośniki (500watt) i teraz jest głośno nie wliczając do tego buby basowej 😄 <!-- s:D -->

    a tak szczerze to lepiej wymienić wszystkie głośniki w fabii na nowe 😄
    masz pewność że bardzo długo będą grać i się nie zepsują 😛