Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Jak zdjąć listewkę plastikową przy szybie ?

Temat utworzony · 8 Posty · 625 Wyświetlenia
  • Witam Was...,
    Może ktoś zdejmował listwę plastikową na dzwiach przy szybie (najczęściej czarna)
    Wydaje mi się ze mam tam pod nią jakiegoś purchla korozyjnego. :zly: <!-- s:zly: -->
    Jest delikatnie napuchnięta w jednym miejscu.
    Znacie temat .... /?

  • daj najlepiej fotkę po opisie nie za brdzo wiadomo o która chodzi :???: <!-- s:???: -->

  • Jesli ci chodzi o te czarna gumowa listwe pod szbami bocznymi na zewnatrz, to sie ja normalnie wyciaga do gory. Tylko trzeba to robic bardzo ostroznie, bo w srodku jest ona wzmocniona aluminium, ktore bardzo latwo peka. Ale jak peknie to nic wielkiego sie nie stalo, bo komplet na wszystkie 4 szyby kosztuje grosze. Juz to przetrenowalem, na 4 listwy pekla mi jedna.

  • tak tak Marku,
    chodzi o tą gumową listwe. jest ona czarna.
    Czyli poprostu ciągnąć ostrożnie i wyjdzie.
    Ale zaraz zaraz jeśli ona jest wciśnięta na aluminium to przecież tam żadnego purchla przecież nie powinno być...?
    Jak to w końcu jest ?

    a z tą fotką to u mnie na razie troszkę kiepsko, nie za bardzo mam możliwość ją zrobić.

  • ta uszczelka nie jest wcisnieta na aluminium, w niej, w srodku jest listewka aluminiowa, ktora ma te uszczelke usztywniac. Zdejmuj po troszku, rownomiernie z obu koncow, bo jak za bardzo wygniesz to peknie. Ta uszczelka jest wcisnieta na blache drzwi, a drzwi w tym miejscu moga rdzewiec. Ja bym sprawdzil, bo nawet jak uszczelka sie zniszczy, to nowa kosztuje niewiele.

  • Marku...
    Juz wiem o co w tym wszystkim chodzi. Jutro -pojutrze czyli sobota niedziela spróbóje ściągnąć .
    Marku.. Czyli ciągnąć do góry ?
    czyli jak wygina uszczelkę to napewno purchel korozyjny ....? 😐 <!-- s:| -->

  • Sciagasz pomalutku ostroznie do gory.
    Co do rdzy, to po demontazu sie okaze co tam pod ta uszczelka jest.
    Karoseria Fabii jest ocynkowana, moze ten purchel to tylko uszkodzenie uszczelki?
    Moje byly orginalne i w srodku byla blaszka z aluminium wiec u mnie sama uszczelka raczej
    nie mogla skorodowac.

  • No zobaczymy co tam piszczy pod uszczelką.... 😐 <!-- s:| -->
    Zabieram się za to jutro w Niedzielę. Dziś miałem za mało czasu....
    Wiem ze w Fordach Focusach mają powyginane uszczelki a tam ruda jak ich mało....
    Rdzewieją na potęgę. :suchy:

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 06-09-2012, 18:58[/i] ][/size]
    No Panowie...<
    U mnie żadnej rdzy, czyściutko. :rotfl:
    Poprostu tak jest wyprofilowana ta uszczelka.

    Pozdrawiam