Witaj na forum Fabia Club Polska

Jaki czujnik klimy mógł paść? Proszę o pomoc

Temat utworzony · 8 Posty · 8643 Wyświetlenia
  • Witam

    Mam problem z klimatyzacją, który polega na tym, że w chłodne i niezbyt gorące dni działa bez zarzutu, natomiast w dni gorące, kiedy samochód jest mocno nagrzany od słońca klima nie działa - dmucha ciepłym powietrzem. Jednak kiedy postawi się auto na trochę w cieniu, auto sie schłodzi i klima zaczyna pracować.
    Widziałam tu na forum instrukcję wymiany czujnika temp. parownika G263, ale nie wiem czy u mnie padł ten sam czujnik. Odczyt z komputera w serwisie mam następujący:

    004.01 odczyt pamięci usterek

    1. Rozpoznano usterkę
      00818 030
      Czujnik temperatury nawiewu z parownika
      Przerwa/zwarcie z potencjałem plus

    Nie jest tu napisane, że chodzi o czujnik G263.
    Osoby bardziej zorientowane w temacie bardzo proszę o pomoc.
    I jeszcze jedno pytanie - czy przy wymianie tego czujnika trzeba wypuścić czynnik chłodzący?
    To nasze pierwsze auto z klimą - stąd tyle pytań.
    Z góry dzięki za odpowiedź.

  • Dzięki za przeniesienie. Myślę, że niezbyt dokładnie przeczytałeś mój post - nigdzie nie pytałam gdzie znaleźć instrukcje jak co wymienić, bo już to znalazłam. Pytanie było zgoła inne. Pozdrawiam

  • [b]Reda[/b],
    tak 00818 dotyczy G263
    [url=http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/viewtopic.php?t=4470]klik 1[/url]
    [url=http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/viewtopic.php?t=2302]klik 2[/url]

    [quote="Reda"]czy przy wymianie tego czujnika trzeba wypuścić czynnik chłodzący?[/quote]
    Nie trzeba, to czujnik który jest w kanale powietrznym

    Nie jedź do ASO, bo oni zgodnie z isntrukcją skody żeby wymienić czujnik rozbierają całą deskę i kasują jak za zboże (a po ponownym montażu mogą się pojawic nieprzyjemnie odgłosy) chyba, że się z nimi dogadasz, że zrobią to tak jak jest opisane w powyższym linku

  • Dziękuję bardzo za odpowiedź oraz linki. Teraz już wszystko jest jasne 🙂 <!-- s:) -->

  • Czujnik wymienilismy sami wg instrukcji i klima dziala jak nalezy 🙂 <!-- s:) --> . Dzieki.

  • Witam, dopisze tu moja prosbe o pomoc. Mam identyczny problem jak Reda tylko ze po wymianie czujnika klima dalej nie dziala. Moze ktos wie co jeszcze sie moglo stac???? Odczyt z komputera tez pokazuje blad identyczny jak pokazywalo u Redy 😞 <!-- s:( -->

  • skad macie czujnik ? Dajcie jakiś namiar. Mam to samo.

  • Przerabiałem ostatnio ten temat i podzielę się spostrzeżeniami.

    Gdy było chłodno na polu do 23 stopni klima działała prawidłowo, od 24 w górę już nie chciała się uruchomić.
    Z błędów wyskakiwało G263 oraz 00818 z opisem czujnik temperatury parownika.
    Koszt zakupu czujnika 80zł.
    Czynnika z klimy nie trzeba spuszczać jak niektórzy na sieci piszą.
    Natomiast co do wymiany znalazłem opisy i zdjęcia:

    http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/viewtopic.php?t=4470<!-- m -->

    że można go wymienić z dołu powyżej pedału gazu - nie da się.
    Do wymiany tego czujnika temp. parownika trzeba zrzucić całą deskę wraz z kierą, czujnik znajduje się pod podszybiem trochę w lewo od środka szyby jest lekko zakrzywiony o długości ponad 10cm. Nie ma możliwości wyjęcia go od strony pedałów ponieważ wszystko jest tam całkowicie zabudowane przynajmniej w moim egzemplarzu, być może wersje w wyposażeniu poniżej elegance mają tam miejsce nie wiem.
    Mnie w każdym razie powyższy opis i zdjęcia wprowadził w błąd.
    Co do wymiany zrobił mi to znajomy mechanik u siebie w garażu który pracuje na serwisie skody, na opolskiej w emidzie w krakowie koszt podjętych działań 180zł.
    Na koniec klima została sprawdzona dobita, odgrzybiona i wymieniony filtr, jeszcze jedna informacja na wyjściu z parownika została zmierzona temperatura wynosi 4,7 stopnia. To tyle.