Witaj na forum Fabia Club Polska

[F2] Vas - co można zakodować

Temat utworzony · 13 Posty · 3205 Wyświetlenia
  • Witajcie,
    w zwiazku z tym ze jutro jade na kodowanie do ASO to chciałbym raz płacąc sobie troche ciekawych opcji zakodować pytanie co mozna sobie zakodować w Fabii II poprzez VAS
    Z góry dzięki za pomoc.
    Nie chce cudów chce tylko liste znalazłem VAS-Wiki ale jeszcze ciagle nie przyszedł mail rejestracyjny wiec jak ktoś ma już login i mółby mi liste skopiować byłbym wdzięczny

  • dokoduj sobie doswietlenie zakretow 🙂 bedzie Ci sie przeciwmglowe wlaczalo jak przy predkosci mniejszej niz 40 km/h wlaczysz kierunkowskaz:) oczywiscie majac wlaczone swiatla mijania. mozesz jeszcze wlaczyc docieranie szyb, tzn jak spryskasz szyby spryskiwaczem to po kilku sekundach wycieraczki przejada jeszcze raz. dodatkowo warto dolaczyc "warnblinklicht" czyli podczas gwaltownego hamowania ( ABS musi zareagowac) wlacza sie swiatla awaryjne 😉 to na bank mozna dokodowac w naszych fabiach 🙂 <!-- s:) -->

  • A jakimś spisem tych rzeczy dysponujesz?

  • wlasnie nie 😞 <!-- s:( -->

  • A moze logowałes sie na VAS Wiki?

  • tez nie. te rzeczy ktore wiem, to znam z przypadku lub z forum 🙂 <!-- s:) -->

  • To podziel sie prosze tym co wiesz moze wiesz o czymś jeszcze czego nie napisałeś

  • "Docieranie" szyb mam u siebie bez kodowania, a przynajmniej tak mi się zdaje.
    Chodzi o to, że jak się puści spryskiwacz na szybę mocniej, to wycieraczki lecą kilka razy, a potem robią przerwę i jeszcze raz? Jeżeli to, to - to mam bo wkurza mnie to okropnie.

    A jeżeli chodzi o światła awaryjne to cytat z instrukcji:

    "Przy hamowaniu awaryjnym z prędkości przekraczającej 60 km/h, wzgl. przy ingerencji
    układu ABS, trwającej dłużej, niż1,5 sekundy, automatycznie migają światła hamo-wania. Po wyhamowaniu samochodu do prędkości poniżej 10 km/h lub po całkowitym
    zatrzymaniu samochodu, światła hamowania przestająmigaći włączająsię światła
    awaryjne. Ponowne przyspieszenie lub ruszenie z miejsca spowoduje automatyczne
    wyłączenie świateł awaryjnych"

  • mati, wiem tylko to co napisalem, to robili sobie znajomi z niemiec 🙂 <!-- s:) --> o docieraniu szyb wiele slyszalem i u siebie tez to wlacze.

  • [b]mati190[/b],
    krótko :

    • doświetlanie,
    • dzienne ( tryb amerykański ? - z hamulcem ręcznym nie świecą. ) - ew. tryb skandynawski - tylko halogeny ściemnione bez tyłu.
    • ryglowanie po 15 kmh
    • hamowanie awaryjne - jak pisze [b]djcargo[/b],
    • staging - chyba da sie zakodować w F2 ( w OII Tour sie dało 🙂 <!-- s:) --> )

    [b]mati190[/b], dosyć obszerny wątek jest na OCP - tam są nawet instrukcje.
    kolejne modyfikacje zależą czy Twój układ elektryczny je obsłuży 🙂

    [url=http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=23693&postdays=0&postorder=asc&start=0]>klik<[/url]

    daj znać co zmodziłeś 😉

  • staging mam ja 🙂 <!-- s:) --> wiec sie da,

  • dokładam jeszcze do tematu to : [url=http://chomikuj.pl/fabiaclub/VCDS+-+kodowanie,1870736544.docx]> klik <[/url]
    plik DOCX na chomiku ~1MB - zawiera informacje, jakie udało mi sie zgromadzić 🙂 <!-- s:) -->

    może sie przydać :zdrowko:

  • Własnie wróciłem z serwisu wieści dla zakładających Columbusa a mających instalacje pod telefon u siebie mam takie sobie. Nie da sie prawidłowo zakodować Columbusa zawsze będzie wyrzucał błąd mikrofonu.
    Co do kodowania reszty będę nadal szukał informacji bo całkiem sporo można i mam załatwione ze przy okazji przeglądu (który juz niedługo) sie pobawimy ustawieniami i będzie sie działo. Póki co mam zakodowanego Columbusa i dość sporą fakturę, ale warto

    Ale dzięki za informacje nadal zbieram to na przegląd pojadę już z konkretna listą