Witaj na forum Fabia Club Polska

[Inne] Wymiana rozrządu Skoda Fabia 1.4 16V

Temat utworzony · 5 Posty · 18919 Wyświetlenia
  • Witam. Posiadam Skodę Fabie rocznik 2005 (1.4 16V + lpg). W chwili obecnej muszę wymienić rozrząd (przebieg: 97.800). Dowiadywałem się o ceny w ASO (1500 zł) , mechanika zajmującego się Skodą (1200 zł) i mechanika zajmującego się Renault (wymiana około 200 zł bez wymiany pompy + części we własnym zakresie) czyli pewnie koszt do 900 zł

    Teraz nie wiem co robić. Czy jest to poważna operacja i nie warto ryzykować i lepiej zapłacić więcej, ale mieć pewność fachowej roboty, czy nie ma to większego znaczenia i prawie każdy mechanik to zrobi.

    Jakie części (proszę o podanie kompletu) należy kupić do wymiany (co polecacie)?

    Ile taka wymiana kosztuje w waszej okolicy?

    Rozumiem, że wraz z wymianą rozrządu należy wymienić pompę wody?

    Proszę o wasze opinie, porady i odpowiedzi na pytania. Dziękuje.

    Pozdrawiam
    Paweł

  • Ja posiadam co prawda F2 ale z tym samym silnikiem.Powiem Ci szczerze że widziałem rozrząd za 520 zł wraz z pompą wody, którą koniecznie wymień abyś nie musiał rozbierać znów silnika aby się do niej dostać jak Ci padnie.Na pompie nie oszczędzaj bo to koszt 50-70 zł więc przy cenie całkowitej to niewiele zaoszczędzisz, a skutki mogą być opłakane.
    Co do rozrządu to mam znajomego mechanika który wraz z pompą, oraz częściami swoimi, rozrząd wymieni za 1200zł, przy czym zaznaczył że to wystarczy na kolejne 90tyś km więc moim zdaniem się opłaca.
    Zamiennik wymienią Ci za 750 zł ale wystarczy na max 60 tyś.
    Robię ok 20 tyś rocznie więc tani rozrząd wystarczy na 3 lata, natomiast droższy na 4,5 roku.
    Poza tym ten droższy to taki jak wymieniają w serwisie, oraz jaki montują do nowych aut skoda z tym silnikiem.
    Facet wie co robi bo kiedyś pracował w serwisie Skody, ale że jest bystry to otwarł swój pogwarancyjny serwis i wszyscy w moich stronach jeżdżą do niego.
    zorientuj się jaki jest ten za 900 zł i ten za 1200 zł, tzn na ile przewidziana jest ich wytrzymałość i przekalkuluj.
    Podjęcie decyzji zostawiam Tobie.

  • Ja niedawno robiłem rozrząd i mam taki sam silnik (i dziś kończy sie zakładanie inst. gazowej).
    Niestety nie podam ci kosztu za sam rozrzad bo ja robilem rorzad + filtry + olej + swiece, koszt to ok 1600 zł.

    Przed wymianą rozrzadu przegladałem allegro i wydaje mi sie ze czesci do rozrzadu to ok. 500 zł w górę.

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 23-04-2012, 08:26[/i] ][/size]
    [quote="Pablito"]Witam. Posiadam Skodę Fabie rocznik 2005 (1.4 16V + lpg). [/quote]
    Ile gazu pali twoja Fabka?

  • Do emmjot: Przy jeździe w mieście (z korkami) nie zwracając uwagi na technikę jazdy około 10l /100 km. Przy jeździe oszczędnej na pewno mniej. Ale ostatnio moja instalacja padła i nie jestem w stanie sprawdzić spalania bo jeżdżę na benzynie (a okazja jest bo jeżdżę ostatnio bardzo spokojnie bo czekam na wymianę rozrządu. Wymiana w poniedziałek).

    [u]Panowie, jeszcze kilka pytań. Jak sprawdzić, czy mechanicy wymienili pompę wody?[/u]

    [u]Czy używana pompa wody na coś się jeszcze nadaje? Zabrać ją od mechaników po wymianie?[/u]

  • [b]Pablito[/b], generalnie nie jesteś w stanie sprawdzić czy pompa została wymieniona.Musisz uwierzyć mechanikowi na słowo lub zrobić wszystko samemu, bo jeśli poprosisz go o pokazanie wymienionych części to może pokazać Ci pompę wymienioną np dwa dni wcześniej w innej skodzie.
    W odpowiedzi na pytanie czy zdemontowana pompa nadaje się na coś to powiem Ci że teoretycznie owszem bo działa nadal, pytanie tylko jak długo.Osobiście nie polecam.Przy każdej wymianie rozrządu należy pamiętać o wymianie również pompy po to aby zaoszczędzić sobie kosztów.Jeśli nie wymienisz pompy może ona paść, a wtedy znów trzeba rozebrać rozrząd, no i koszt się dubluje.
    Popytaj znajomych o renomowanego mechanika w swojej okolicy i zrób wymianę właśnie u niego.
    pamiętaj prawdziwy mechanik to taki u którego widać kolejki - to najlepszy wyznacznik.