Witaj na forum Fabia Club Polska

[F2] Wymiana zegarow na MAXI-DOT

Temat utworzony · 5 Posty · 3627 Wyświetlenia
  • Witam
    czy jest mozliwosc w fabce II z kompem wymiana zeegarow standardowych na MAXI-DOT [u][b]we wlasnym zakresie[/b][/u]
    troche mnie to korci bo MAXI-DOTA mozna juz kupic za ok. 200zl, a wygoda i wyglad troche lepsze no i wskaznik temp silnika jest wskazowkowy

  • [b]and62[/b], oczywiście że jest 😉 <!-- s;) -->
    licznik z dużym wyświetlaczem - maxi-dot ma te same gabaryty i punkty montażowe, wtyczki też muszą być te same 😉
    pozostaje kodowanie :

    1. centralnej elektryki i komfortu,
    2. przepisanie aktualnego przebiegu i ustawienie interwałów przeglądów,
    3. kodowanie immo - zakładam że nowy licznik posiadasz z PIN-em do niego , sprzedawca powinien ci go udostęnić. odczytanie PIN-u to kwoty różne - od 50 - 100zł.
      jeśli samochód wcześniej posiadał komputer pokładowy, to nic więcej nie trzeba było robić - przynajmniej w F1 u mnie. wszystkie wskazania od razu działały 😉

    zastanawia mnie tylko diagnostyka radia w F2 żeby stacje wyświetlał na wyświetlaczu - u mnie (F1) kolega ciągnął osobny przewód. wynikiem tego było że nie musiałem po każdym odłączeniu klemy wpisywać kodu radia - tak jakby było "fabrycznie" wkodowane w auto.

  • a wiec tak
    po najmniejszej lini oporu - ASO 200-300zl robocizna, bez gwarancji czy wszystko bedzie dzialalo, np wskaznik temp silnika lub komunikacja z radiem
    niezbedne kodowanie wszystkiego od poczatku np. przebieg, immobilizer
    kabelek do F II kosztuje w tej chwili ok 1600zl
    no i modul komfortu do obslugi maxi dota w aucie
    takze poki co kabelek VAG zapora nie do przeskoczenia a ok 250 zl ASO raczej tez

  • [quote="and62"]ASO 200-300zl robocizna, bez gwarancji czy wszystko bedzie dzialalo, np wskaznik temp silnika lub komunikacja z radiem
    niezbedne kodowanie wszystkiego od poczatku np. przebieg, immobilizer [/quote]
    w Emidzie w Rudzie już "podobno" takie przeszczepy robili - więc uważam że cena dobra i nie ma sie czego bać.
    [quote="and62"]kabelek do F II kosztuje w tej chwili ok 1600zl [/quote]
    czytałeś PW ?
    [quote="and62"]no i modul komfortu do obslugi maxi dota w aucie [/quote]
    nie wiem jak w F2 ( CAN), ale skoro w OII da się bez większych przeróbek to tymbardziej w F2.

  • Ja też robiłem wywiad w ASO w sprawie przeszczepu. Nie wycenili roboty, ale powiedzieli, że będzie z tym zabawa, bo w mojej Fabii jest jakiś sterownik BCM, który jest w takiej wersji, że nie pozawala na instalacje maxi dota, kierownicy z przyciskami i doświetlania zakrętów. To jest ten moduł komfortu? O tym kabelku za 1600zl nic nie mówili.

    Dali mi namiar na jakiegoś fachmana, specjaliste od tego typu zabaw i... jak się dowiem coś więcej, to dam znać 🙂 <!-- s:) -->

    [quote]ASO 200-300zl robocizna[/quote]
    Jak dla mnie dobra cena. Biorąc pod uwagę, że kiedyś w aso za montaż głośników w tylnych drzwiach zaśpiewali mi 500zł :hyhy: 😄