Witaj na forum Fabia Club Polska

Czujnika cofania

Temat utworzony · 13 Posty · 3406 Wyświetlenia
  • Witam.

    Ostatnio zaliczylem "kopa" :zakrecony: tyl mojej fabki. Cala energie ladnie przyjal zderzaczek i poza paroma ryskami nic sie nie dzialo az do dzisiaj (deszczyk). Wrzucam wsteczny a tu beepek oszal :rozpacz: <!-- s:rozpacz: --> .

    Prosba :help: . Jak sie dostać do czujników na zderzaku :?: , jak zdemontować zderzak :?: Mam sporo manuali ale nie ma w nich zadnego opisu o tylnym zderzaczku :mur: .

    :help: :szok: :help: :szok: :help: :szok:

    Pozdro
    Tomek

  • Witaj !

    Właśnie niedawno montowałem hak-jestem na bieżąco z tematem
    śruby od zderzaka masz pod:
    -tylnymi chlapaczami.

    • od dołu zderzaka (dobrze mieć kanał)
      -konieczne jest zdemontowanie lamp tył (śruby od wewn .bagażnika)
      -demontaż osłony progu bagażnika (uwaga na spinki)
      -zderzak trzymają jeszcze po prawej i lewej stronie zatrzaski plastikowe
      na "linii od górnej krawędzi łuku błotnika do lampy tył".-trzeba wyczucia żeby tego nie pourywać.
      może u Ciebie być nieco inaczej -podobno różnie to było przyczepiane.
      Jeśli masz dostęp,to sprawdź jeszcze w książce" skoda fabia"-pełno tego w marketach
      nawet nie musisz kupować.

    omron

  • Witam
    Mam do Was pytanie, chcę zamontować czujnik cofania ale z tyłu wystaje mi hak, czy nie będzie on zakłócał pracy sensorów??

  • Nie jestem za bardzo w temacie ale czy nie jest tak w Polsce (napewno jest tak w krajach unii) ze hak podczas jazdy bez przyczepki musi być zdemontowany ???
    Jezeli taki przepis obowiazuje rowniez w Polsce to chyba pytanie WASIOR-a nie ma znaczenia bo powinienes jezdzic bez, a poza tym po co narazac sie na mandat 🙂 <!-- s:) -->

    A co do sf031 to najwiecej problemu jest z tymi cholernymi zaczepami 🙂 oj trzeba miec cierpliwosc zeby tego nie pourywac mi sie niestety nie udalo 🙂

  • [quote="bolo.ate"]Nie jestem za bardzo w temacie ale czy nie jest tak w Polsce (napewno jest tak w krajach unii) ze hak podczas jazdy bez przyczepki musi być zdemontowany ??? [/quote]
    to będzie problem, ponieważ hak mam "na stałe" zamontowany, musiałbym odkręcać całość wraz z mocowaniami. To nie miałoby sensu i byłoby czasochłonne, o instalacji elektrycznej nawet nie wspomnę

    [quote="bolo.ate"]
    A co do sf031 to najwiecej problemu jest z tymi cholernymi zaczepami 🙂 oj trzeba miec cierpliwosc zeby tego nie pourywac mi sie niestety nie udalo 🙂 <!-- s:) -->[/quote]
    wybacz że zadam może lamerskie pytanie, ale co to jest sf031 i o jakich zaczepach mówisz??

  • [b]WASIOR[/b] 😉 [b]sf031[/b] to jest autor tego tematu 😄 a zaczepy chodziło mi o spinki plastikowe 🙂 <!-- s:) -->
    A co do haka napewno masz na stałe ?? Szczerze to nie widziałem zeby homologowane haki nie mialy mozłiwości zdemontowania samego zaczepu w drozszych modelach zaczep jest na zatrzask (zamek) a w tanszych zazwyczaj na 2 sruby 🙂 pierwsza przejazdzka na narty do austri i wracasz z takim mandatem ze ci sie wyjazd bedzie odbijal miłym wspomnieniem 😄 i przy takim demontazu zaczepu nie musisz demontowac instalacji 🙂 nie przesadzajmy a jezeli niedawno zakladales hak to napewno nie masz homologacji jesli jest nie domontowalny !!!

  • [quote="bolo.ate"][b]WASIOR[/b] 😉 [b]sf031[/b] to jest autor tego tematu 😄 a zaczepy chodziło mi o spinki plastikowe 🙂 <!-- s:) --> [/quote]
    ok, az mi glupio :mur:
    [quote="bolo.ate"]
    A co do haka napewno masz na stałe ?? Szczerze to nie widziałem zeby homologowane haki nie mialy mozłiwości zdemontowania samego zaczepu w drozszych modelach zaczep jest na zatrzask (zamek) a w tanszych zazwyczaj na 2 sruby 🙂 pierwsza przejazdzka na narty do austri i wracasz z takim mandatem ze ci sie wyjazd bedzie odbijal miłym wspomnieniem 😄 i przy takim demontazu zaczepu nie musisz demontowac instalacji 🙂 nie przesadzajmy a jezeli niedawno zakladales hak to napewno nie masz homologacji jesli jest nie domontowalny !!![/quote]
    sprawdziłem, rzeczywiście jest na śrubie, auto jest z niemiec, osobiście je ściągałem i już miało zamontowany hak, ale patrząc na auta jeżdżące z hakami nie wydaje mi się żeby w Polsce był taki przepis, ale warto to sprawdzić.
    dzięki za zwrócenie uwagi 🙂

  • W polsce można jeździć z hakiem.

  • Panowie cos mi nawalił dzisiaj czujnik cofania
    wrzucam wsteczny jest ciągły pisk około 10 sekund i póżniej dioda cały czas pulsuje w jednym tempie

    co sie uszkodziło , czujniki przetałem na sucho i nic

    jakaś czujka strzeliła zamokła bo pada juz kilka dni :rozpacz: <!-- s:rozpacz: -->

  • [quote="MŁODY"]dioda cały czas pulsuje w jednym tempie
    [/quote]

    A gdzie [b]Ty[/b] masz diodę takową :?: <!-- s:?: -->

  • diode mam razem z glośniczkiem zamontowaną na górnym pasie nad połką z tyłu na wysokości 3 światła stop

    na szczęście wszystko wróciło do normy i niech tak zostanie

  • Hmm oki bo już myślałem, że coś było w serii, a ja o tym nie wiem.

  • we wszystkich po lifcie dawali czujnik cofania orginalny lub dokładany w Poznaniu