Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Gdzie sie znajduje czujnik temperatury zasysanego powie

Temat utworzony · 5 Posty · 1619 Wyświetlenia
  • Witam wszystkich forumowiczów

    Mogli byście mi pomóc i powiedzieć gdzie znajde Gdzie sie znajduje czujnik temperatury zasysanego powietrza gdzie on sie znajduje mam skode fabie 1,9 TDI 2001 r 105KM. Kurcze nigdzie nie mogę go zlokalizować nawet w ETce nie moge go znaleść na rysunkach.

    Szukam go bo wyskakują mi dwa błędy 17569 i 17965.Chce wymienić czujnik i Map sensor. Bo na vagu wskazuje cały czas 2500 bara i nic sie nie rusza

  • [quote="Kasprzyk19"]Szukam go bo wyskakują mi dwa błędy 17569 i 17965.Chce wymienić czujnik i Map sensor. Bo na vagu wskazuje cały czas 2500 bara i nic sie nie rusza[/quote]
    zacznij od sprawdzenia układu doładowania - węże i chłodnica powietrza.
    czujnik jest wkręcony w IC. musisz albo wyjąć lampe albo zdjąć zderzak. zalezy od "zgrabności" rąk. 😉 <!-- s;) -->
    ciśnienie doładowania masz zdecydowanie za duże....
    [url=http://forum.vw-passat.pl/threads/6293-G71-G72?highlight=17569]wiedza ogólno-dostępna[/url] :...:

  • Dzięki za szybką odpowiedz czyli ten czujnik temp jest razem z czujnikiem ciśnienia doładowani. W takim razie map sensor do wymiany. Nieszczelność raczej wykluczam chodz by nawet z powodu braku jakiejkolwiek reakcji podczas logów na pedł gazu. Drugi powód auto chodzi normalnie, nic nie syczy, nie dławi się, jedyne co to brak mocy(szczególnie na wyższych biegach). A w vagu w bloku 11 niezależnie czy pedł w podłdze czy tez nie wskazuje 2500 bara.

    Jeszcze jedna ważna żeczy że błędy z czujnikiem temperatury powietrza zasysanego nie idzie wykasować, odrazy powraca

  • [quote="Kasprzyk19"]Jeszcze jedna ważna żeczy że błędy z czujnikiem temperatury powietrza zasysanego nie idzie wykasować, odrazy powraca[/quote]
    sprawdz jeszcze przewody do czujnika.
    czujnik sam z siebie nie nawala .... i nie zwlekaj z naprawą, bo turbo dostaje w d....

  • a wiecie może jakie napięcie powinno być na przewodach co i jak, żebym wiedział jak to sprawdzić dokładnie. Może wogóle nie dochodzi sygnał do czujnika bo wiadomo że w skodach kiepskie instalacja jest.