Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Stuka po wymianie tulei stabilizatora

Temat utworzony · 5 Posty · 1295 Wyświetlenia
  • Witam,
    od jakiegoś czasu zaczęło mi stukać i okazało się po sprawdzeniu, że to tuleje/poduszki stabilizatora. Wymieniłem i nie stuka, ale za to pojawiły się inne, dziwne dźwięki. Jakby coś poluzowane obijało się, taki głuchy dźwięk z przodu. Pojawia sie nie na dziurach a na takich nierównościach, pofałdowanym asfalcie. Nawet jak gwałtownie kręciłem kierownicą prawo/lewo to leciutko ten dźwięk jest słyszalny. Czy mogą to być też łączniki stabilizatora wybite? Dodam, że przed wymiana tego stukania nie było. Mechanik dokręcił wszystko bo stałem przy nim.
    Dziękuje z góry za wskazówki 🙂 <!-- s:) -->

  • Witam Kolege:) u mnie tez ujawnilo sie pewne stukanie po wymianie łączników stablizatora... ciezkie do zlokalizowania.... u mnie był to element zawieszenia który nazywa sie podpora tak wyczytałem w katalogu, taka metalowa blaszka na 3 śruby przykrecana do ramy za wahaczem pod kierowcą mniej wiecej... lekki luz na srubach a denerwujacego hałasu co niemiara. pozdrawiam

  • Czyli może to być to bo mechanik odkręcał wahacz bo półoś gruba mu przeszkadzała w odkręceniu drugiej śruby w obejmie. A ten element występuje tez po lewej stronie bo to lewy wahacz był ruszany? Jak odkryłeś, że to ten element stuka? 😉 <!-- s;) -->

  • http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?p=79415&highlight=#79415<!-- m -->

    pod tym adresem moze jeszcze znajdziesz cos dla siebie. jak znalazłem... skoda na podnosnik i dobry kwadrans szukania, to tu sie poruszało to tam i kiedy mielismy ja opuszczac trafilismy na te srubki:)

    tak ten element u mnie z lewej strony nie był dokrecony

  • Byłem dziś na sprawdzeniu zawiechy i już wiem wszystko. Łączniki stabilizatora. Mechanik od razu stwierdził co i jak. Nawet powiedział z której strony jest bardziej wybity i rzeczywiście z tej strony to słychać. Powiedzial,że musiałem długo jeździć z tymi gumami powybijanymi, że aż łączniki mi poszły.
    Jak już wymienię to dam znać czy to było na pewno to.

    Wymieniłem te łączniki i ..... cisza jak w kościele po śmierci organisty 😉 <!-- s;) -->
    Czyli mogę z całą odpowiedzialnością pochwalić diagnostę ze stacji na Francuskiej.
    Pozdrawiam !