Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Podczas jazdy zapala się kontrolka cisnienia oleju.

Temat utworzony · 5 Posty · 5612 Wyświetlenia
  • Wczoraj jadąc do pracy zapaliła się kontrolka od oleju na czerwono.Myślałem, że ma mało oleju, dolałem go i pojechałem dalej ponieważ po ponownym zapaleniu zgasła. Dzisiaj znowu podczas jazdy się zapaliła i sprawdzałem olej i jest cały stan.

    Na forum przeczytałem, że jesli swieci na czerwono to jest coś nie tak z cisnieniem, a nie z poziomem oleju. Co sprawdzic i co może być przyczyną tej kontrolki? Jakis czujnik, czy moze pompa oleju? Auto mam oryginalenie przejechane 100 tys. i jest to w 100% pewny przebieg (auto z Polski, wczesniej serwisowane).

    Zauważyłem również, że w samochodzie podczas jazdy na wprost coś tak delikatnie chrobocze. Stukot podobny to przegubu, ale przegub przy skręcie się wogóle nie tucze, tylko słychać to podczas jazdy na wprost. Może amor?

  • jak dobrze zauważyłeś i doczytałeś może być problem z ciśnieniem oleju, ale przyczyn tego faktu może też być kilka. Generalnie spadki ciśnienia mają miejsce gdy silnik gdzieś ma "przedmuch". Zobacz czy nie sączy spod uszczelki, wałków itp. Może też być jak zauważyłeś czujnik i to by było najtaniej prawdopodobnie.

  • Jaka przyczyna?
    Bo właśnie chciałem pojechać do sklepu i to samo się stało...

  • tak jak wyżej napisałem 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="dr O."]jak dobrze zauważyłeś i doczytałeś może być problem z ciśnieniem oleju, ale przyczyn tego faktu może też być kilka. Generalnie spadki ciśnienia mają miejsce gdy silnik gdzieś ma "przedmuch". Zobacz czy nie sączy spod uszczelki, wałków itp. Może też być jak zauważyłeś czujnik i to by było najtaniej prawdopodobnie.[/quote]

    Byłem u mechanika. Uszczelka ok, płynu nie bierze, a jedynie problem może być z czujnikiem. Na razie jeżdżę już prawie 2 tydzień i nic się nie zaświeciło. Ciśnienie oleju OK.

    Jak problem wystąpi jeszcze raz to wymieniam ten czujnik ponieważ koszt to raptem 25zł 🙂 <!-- s:) -->
    Więcej kosztował mój strach 😉