Witaj na forum Fabia Club Polska

Ogrzewanie wnetrza fabia 1.9sdi

Temat utworzony · 3 Posty · 3277 Wyświetlenia
  • Witam jak w temacie od jakiegos czasu mam problem z ogrzewaniem w swojej fabi 1 2005r silnik 1.9sdi gdy na dworze sa dodatnie temperatury to ogrzewanie dziala ok nawet tak do -5 ale gdy juz jest -10/-20 to z nadmuchu leci aby aby letnie powietrze nawet po przejechanie 20-30km gdzie po 10km silnik juz ma temp robocza 90stopni. na wiosne zeszlego roku byl wymieniany plyn chlodniczy oi od tamtej pory wydaje mi sie ze pogoryszlo sie ogrzewanie. potencjometr raczej wydaje sie ok bo gdy jest cieplej na dworze to w aucie grzeje no i slychac cykniecie przekaznika gdy wezmie sie ogrzewanie na max grzanie (fabia ma chyba dodatkowe dogrzewanie przy maxymalnym ustawieniu pokretla) dodam ze niemam oslony pod silnikiem czy to moze miec jakis wplyw? moze byc tez nagrzewnica dead ale czy wtedy nie dzialo by sie to samo nawet przy malym mrozie lub dodatnich temp?

  • Jak masz możliwość to podłącz fabię pod vag-coma lub vcds-a i sprawdź czujniki temperatury bo może ci deska rozdzielcza przekłamywać i rzeczywista temperatura może być niższa. Generalnie to mój SDI dużo wolniej się nagrzewa od drugiego samochodu w TDI dla tego w okresie jesienno zimowym stosuję osłonę grilla można takie kupić na znanym serwisie aukcyjnym. Osłona grilla dużo daje bo spalanie mam na trasie 4,3l i ściągam ją dopiero przy temperaturach +20*c. Brak osłony pod silnikiem też będzie powodował wolniejsze nagrzewanie samochodu. Padnięta nagrzewnica po prostu przecieka więc miałbyś w kabinie wyciek i ubytek płynu chłodniczego. Jak masz puszczony w zimie nawiew na samą szybę to jest dużo większe odczucie ciepła niż na np nogi i szybę.

  • A gdzie w SDI znajduje się termostat i czujnik temperatury płynu? Jakiej firmy czujnik polecacie i termostat? W Felicji 1.9D miałem zamontowany termostat firmy vernet i sprawował się b.dobrze Eldo fabi SDI chyba jest taki sam. No u mnie w kabinie jest aby letnie powietrze nawet gdy jadę godzinę a pokrętło mam zawsze ustawione na szybę oraz na drugi bieg. Może być nagrzewnica zapowietrzona? Czy raczej po takim czasie odpowietrzyl by się już samoczynnie