Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Silnik regulacji klapy nawiewu

Temat utworzony · 4 Posty · 3446 Wyświetlenia
  • Dotyczy auta: Fabia 1.9 TDI Combi 2003 rok
    i pytanie czy to jest to: 6Q0907511?
    czy może to: 6Q1819453A?
    Bo ciężko mi się zorientować

    Problem dotyczy obiegu wewnętrznego w aucie, poprostu po załączeniu samo rozłącza się po kilku minutach

    Proszę o pomoc

  • [list][b]6Q0907511[/b] - silniczek sterujący klapami obiegu powietrza ciepło/zimno[/list]
    [list][b]6Q1819453A[/b] - silniczek sterujący klapami obiegu powietrza zewnątrz/wewnątrz[/list]

    Masz zacierający się silniczek sterujący obiegiem zewnętrznym/wewnętrznym. Jego wymiana usunie usterkę.

  • Witam ponownie
    Czy w waszych fabiach też tak jest że po około 2-3 minutach działania obiegu wewnętrznego tenże obieg sam się wyłącza? Czy to jest norma? Czy tak powinno to działać?

    Ale może od początku...

    Kupiłem Fabię 1.9 tdi 100kM Z roku 2003. No i po kupnie (dlatego że mam małe dziecko) zachciało mi się odgrzybić klimatyzację no i okazało się że obieg wewnętrzny wogóle nie działa. Więc pojechałem na komputer. Komputer wykazał błędy w silniku klapy wewn/zewn i panelu sterowania. Kupiłem panel, kupiłem silnik klapy po zamontowaniu ich komputer nie wykazuje żadnych błędów, ale obieg wewnętrzny sam wyłącza się po około 2-3 minutach, więc z odgrzybieniem klimatyzacji ponownie będzie problem:(

    Prosiłbym o jakieś wskazówki. Mój elektryk stwierdził że wszystko jest tak jak należy i obieg wewnętrzny tak powinien działać że po kilku minutach sam się powinien rozłączać i że wszystko gra

    Może faktycznie tak powinno być?!

  • [quote="prot"]Mój elektryk stwierdził że wszystko jest tak jak należy i obieg wewnętrzny tak powinien działać że po kilku minutach sam się powinien rozłączać i że wszystko gra [/quote]

    Zmień elektryka. Ja w mojej fabce jak sam nie wyłącze to się uduszę 😉 <!-- s;) --> Może miał na myśli ,że jak wrzucisz wsteczny to obieg sam sie zamknie a po wyrzuceniu wstecznego obieg się wyłączy. ( chodzi o to żeby nie zassać własnych spalin do wnetrza).