Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] wymiana silnika 1.4 MPI

Temat utworzony · 3 Posty · 7151 Wyświetlenia
  • Witam,
    mam Fabię 1.4 mpi silnik AME 2002r - muszę wymienić kupić (tamten na gazie od 2002) przebieg 206tyś padła głowica lub blok, 2 wymiany uszczelki. Mam już naprawdę dosyć od roku walczę i nic, wciąga płyn chłodniczy, olej jak kawa z mlekiem. Czy do tej fabii można inny silnik wstawić niż AME - nie mogę takiego znaleść. (może ktoś wie gdzie kupić)
    Bardzo proszę o pomoc, co oznacza ten kod silnika - każdy mechanik co innego mówi.
    Jestem laikiem ale potrzebuję pomocy

  • witam właśnie mnie spotkał ten sam problem kupiłem auto i okazało się ze jest pęknięty blok silnika, więc mechanik powiedział że nie ma co spawać tylko trzeba wymienić cały silnik, silnik AME z 2002 roku przejechane 116 tys 1,4 MPI co się okazało też zaciągał płyn chłodniczy do komory silnika kawa z mlekiem stąd dziwny osad pod korkiem galaretkowata maź, ale wracając do wymiany silnika silnika o sygnaturze AME nie mogłem nigdzie dostać wiec kupiłem AQW silnik właśnie się przekłada mam nadzieje ze dodatkowo będzie trzeba tylko wymienić sterownik i wsio ale to się okaże w następnym tygodniu, jak sie sprawa rozwiazala napisze na forum

  • z tego linka wyczytasz czym się różnią: http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=8743&highlight=r��nice<!-- m --> Właściwie to chodzi tylko o sondy lambda i katalizator, bo ten AQW spełnia EU4, a AME tylko EU2.