Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Płyn hamulcowy/odpowietrzanie

Temat utworzony · 35 Posty · 14066 Wyświetlenia
  • Czy jak naciśniesz kilka razy na pedał hamulca to zaczyna twardnieć i "rosnąć"? Jeśli tak to Panowie się nie popisali i hamulce są zapowietrzone.

  • Jeśli pare razy ponaciskam pedal to troszke stwardnieje, podczas jazdy jak nacisne puszcze i raz jeszcze nacisne to jest troszke lepiej. Glownym problemem jest fakt ze hamulce reaguja dopiero po prawie calkowitym wcisnieciu, wczesniej delikatnie nacisnalem i auto zaczynalo hamowac

  • _reg5

  • prawdopodobnie są zapowietrzone i dziwie się, że w ogóle cię wypuścili samochodem zagrażającym życiu i zdrowiu :szok: <!-- s:szok: --> podjedź do nich i powiedz co jest i nie może tak być. Powinni to zrobić bez żadnych dodatkowych opłat. Jeżeli będą się spierać to się nie daj w konia zrobić.

  • Dzieki wszystkim za pomoc, okazało się że po ponownym odpowietrzeniu wrocilo wszystko do normy. Pozdrawiam

  • Lepiej do tego ASO już nie odwiedzaj, skoro tak prostą rzecz potrafią spartolić to co dopiero przy poważniejszych naprawach. Z ciekawości zapytam ile zapłaciłeś za tę usługę ?

  • cylinderki po 90 pln-ow
    wymiana za strone 70 pln-ow

    dzis w ramach reklamacji o pln-ow 🙂

    to ASO od dzis juz omijam

  • Ja byłem raz w ASO. Poprzedni właściciel mojej Fabki Serwisował autko i miał wpisy w książce serwisowej. No to myślę miło mieć pełną dokumentację swojego autka. Skończyły się bębny, szczęki, ręczny prawie nie działał no to myślę że fachowcy naprawią. Najpierw szybka kalkulacja:
    Bębny 2 szt. 100 - 160 pln
    Szczęki hamulcowe max 100 pln
    Linka ręcznego 40 pln.

    Zaznaczam że działo się to 6 lat temu.

    Mogłem zrobić to sam, ale co tam wpisy z ASO 🆗 <!-- s🆗 --> ciągłość dokumentacji

    Okazało się już na miejscu że cieknie jeden cylinderek, ba nawet zaprosili na halę żeby pokazać że rzeczywiście jest nieszczelny - co mają zrobić ? Szybka kalkulacja, a myślę co tam pewnie 50 pln więcej. Krótka chwila i mówię "WYMIENIAĆ".
    3 mechaników robiła mój samochód. Dacie wiarę że przy tej robocie spędzili blisko 3 godziny :cenzura:
    To mi pod blokiem wymiana tarcz i klocków, doliczam czas podnoszenia auta, zdejmowania i zakładania kół zajęło nieco ponad godzinę. No ale te prace wykonywałem po tym jak ASO za swoje usługi skasowało mnie na ponad i tu zagadka, na ile mogli mnie okraść ?????????

    Ludziska, dobrze że kasę miałem bo bym się ze wstydu zapadł.

    PONAD 800 pln. :cenzura: :cenzura: :cenzura: :cenzura:
    :mur: To była pierwsza i ostatnia moja wizyta w ASO.
    Teraz nawet darmowa czy 1 złotowa akcja mnie tam w żaden sposób nie zawiedzie.

  • No wierzę,że tyle to kosztowało,bo ja dziś byłem też na wymianie cylinderka cieknącego z tyłu i zapłaciłem:
    -53zł cylinderek
    -70 zł płyn hamulcowy
    -42zł za środek do czyszczenia hamulców
    Suma się robi niezła,ale nie wiem jak się zabrać za odpowietrzanie potem kół jakbym sam grzebał,a tak cały przegląd fabki kosztował z olejem i filtrami 700 stówek. Cóż nikt nie mówił,że będzie tanio :szok: <!-- s:szok: -->

  • [quote="Mlodyelek"]No wierzę,że tyle to kosztowało[/quote]

    A jak najbardziej wierzę, mi za wymianę dobrych cylinderków (według nich ciekły), dwa bębny (również dobre), szczęki zjechane i wszystkie sprężyny (stare zardzewiałe) swego czasu powiedzieli ponad 1500zł, kupiłem szczęki bo reszta była dobra i zrobiłem sam, nawet stówy mnie to wtedy nie kosztowało.

  • WItam, dziś zauważyłem dziwny problem z hamulcami, tarcze i bębny wymienione na nowe 4 tys km temu, zazwyczaj gdy naciskałem pedał hamulca był on twardey od początku dziś momentami hamulec dochodził prawie do podłogi i dopiero wtedy hamował, jeżeli go nacisnołem kilka razy stawał się normalny i łapał od początku, płyn hamulcowy nie ubywa, w zbiorniczku bez zmian. Czy to objawy padania pompy hamulcowej?

  • miałem identyczne objawy, pomogło odpowietrzenie układu hamulcowego

  • Jak wyżej odpowietrzenie układu powinno rozwiązać problem.

  • Mały update, link do instrukcji serwisowej F2:
    http://skoda.workshop-manuals.com/fabia-mk2/index.php?id=253<!-- m -->

    Wnioski:
    -można robić bez specjalnych narzędzi, depcząc do końca pedał zarówno w autach z ABS jak i bez, pewnie robią tak w niektórych warsztatach
    -w samochodach z regulatorem siły hamowania tylnej osi w zależności od obciązenia, należy go przestawić w pozycję "full load", po czym można odpowietrzyć tył (lub wypchnąć stary płyn)
    -kolejność od prawego tyłu
    -po zalaniu wykonać jazdę testową ze sprawdzeniem układu ABS

    Żadnej filozofii, można zrobić samemu.

  • Witam

    mam takie jedno wielkie pytanko o odpowietrzanie układu hamulcowego.
    Więc tak rozebrałem (raczej z jednej strony )ponieważ ręczny trzymał i zdjąłem zacisk z lewej tylnej strony i tam płyn mi wycieka prawdopodobnie wyleci cały jak to będzie wyglądało z odpowietrzeniem ? z góry dzięki

    szerokich dróg !!