Witaj na forum Fabia Club Polska

F1 - obrysówki US

Temat utworzony · 2 Posty · 4271 Wyświetlenia
  • Jako że jest to mój pierwszy post na tej witrynie, witam wszystkich.

    Ostatnio wpadł mi do głowy pomysł by do mojej lalki w kombi założyć takie obrysówki US. Mam kilka pytań odnośnie tej operacji, może ktoś z klubowiczów temat przerabiał.

    Pierwsze moje pytanie to kwestia dziur. Bo o tyle ile zasilanie to nie kłopot (bynajmniej z tyłu) to martwi mnie wycinanie dziur. Oczywiście mógłbym wybrać jakiś prosty model lampki do naczepy etc, którego klosz wystaje na zewnątrz. Natomiast z punktu widzenia estetyki lampki od Golfa IV to lepsze rozwiązanie. Tylko jak lampki umocować. Nie spodziewam się wydzielonych miejsc w zderzaku, bo Fabie na rynek US raczej nie wychodziły, nie znalazłem takowej.

    Drugie pytanie to kwestia wody. Wiadomo że instalacje trzeba uszczelnić, natomiast jeśli pod zderzak dostaje się woda, to dostanie się również sól i wszystko rozpuści, a ze światłami zaczną dziać się cuda.

    No i pytanie ostatnie to kwestie prawne. Nie orientuje się jak to jest z autami osobowymi. Istnieje przepis o tym że z przodu powinny znajdować się tylko światła białe/żółte-selektywne, z boku pomarańczowe, a z tyłu czerwone. Wiem że tyczy się to ciężarówek, ale czy osobówek nie wiem. Czyli generalnie chodzi o to, czy jest to legalne w Polsce.

    Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam!

  • Z Volva czasami też występowały. Najlepiej to wygląda na listwach zderzaka. Przepisowo mogłaby być o to batalia z tego względu, że oświetlenie jest niestandardowe pomimo homologacji