Witaj na forum Fabia Club Polska

Uruchomienie diod niezamkniętych drzwi

Temat utworzony · 6 Posty · 4920 Wyświetlenia
  • Witam,

    chciałbym dowiedzieć się czy w Skodzie Fabii I 1.4 MPI mogę VAGiem zakodować sobie kontrolki niezamknięcia drzwi i bagażnika?
    Wydaje mi się, że powinno być to możliwe bez dodatkowej ingerencji. Zakładam, że w aucie są czujniki otwarcia bo zapalają się np. czerwone światełka w drzwiach.
    W sieci przeczytałem, że to zależy od wersji modułu komfortu ale nie do końca wiem jak to sprawdzić - czy nr tej wersji modułu będzie w naklejce tam gdzie kolor lakieru?
    Czy ktoś z Was robił coś takiego?

  • To zależy od licznika. Zrób jego test i będziesz wiedzieć jakie kontrolki masz dostępne.
    Kodowanie w tym przypadku nic nie da. Bo nie ma co zakodować.
    Owszem, w drzwiach i klapie są krańcówki. Sprawdzisz ich działanie w blokach w module komfortu ,(chyba 19 jeśli dobrze pamiętam)
    U siebie w F1 wymienilem licznik na maxi dot. Wtedy dużo funkcji ożyło .

  • Czyli rozumiem, że jak zrobię test licznika i nie zapalą się w jego trakcie te diody to muszę wymienić licznik na inny?
    Z jakiego rocznika masz tą F1 do której włożyłeś maxidota?
    Obawiam się, że moja będzie zbyt stara aby obsłużyć taki licznik (rocznik 2001).

  • [quote="secretservice"]Czyli rozumiem, że jak zrobię test licznika i nie zapalą się w jego trakcie te diody to muszę wymienić licznik na inny?
    Z jakiego rocznika masz tą F1 do której włożyłeś maxidota?
    Obawiam się, że moja będzie zbyt stara aby obsłużyć taki licznik (rocznik 2001).[/quote]
    Dobrze rozumiesz.
    Moja F1 była 2001. Wersja comfort.
    Na forum znajdziesz jej temat.

  • Znalazłem temat i widzę, że dokładnie ta sama wersja wyposażenia i nawet kolorystyka wnętrza co u mnie.
    Tylko, że ja mam sedana.
    Czyli mówisz, że u Ciebie tych diodek nie było?
    Ile zapłaciłeś za MaxiDota i ile się napracowałeś przy montażu? Robiłeś to sam czy w jakimś warsztacie?
    Jakie jeszcze funkcje daje MaxiDot w stosunku do fabrycznego zestawu liczników?

  • Zakladalem w czechach . dziś prawdopodobnie taki licznik kupić, to trzeba się naszukać. Maxi daje więcej radości z jazdy 😉 <!-- s;) -->

    Nie wiem czy doczytales - F1 sprzedałem jakieś 4 lata temu.
    Maxi posiada wszystkie funkcje jakie są dostępne dla danego modelu.
    Wskaźnik radia, pokazuje konkretne drzwi, wskaźnik płynu do spryskiwaczy, jest tego trochę. Oczywiście dane czujniki muszą być fizycznie w samochodzie.