Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] przepływomierz w 1.9TDI

Temat utworzony · 5 Posty · 945 Wyświetlenia
  • Pytanie mam czy to że silnik 1,9TDI pracował bez kierownicy powietrza - elementu który pozwala zasysać powietrze z zewnątrz. Silnik zasysał powietrze z komory silnika - Tak wydano mi auto z ASO, niekompletne - bez wspomnianej kierownicy. Potem w trasie straciło moc.
    Czy taka praca silnika mogla doprowadzić do uszkodzenia przepływki? auto straciło moc, do 100 rozpędza sie 5 minut , problem wyprzedzić ciągnik na trasie...

    Diagnoza ASO: przepływomierz do wymiany....

    mam podstawy wykłócić sie o naprawe na koszt ASO ze względu na wydanie niekompletnego auta?

  • już samo to że autko wydali nie kompletne wg mnie już coś nie gra. Kłócić zawsze się możesz ale marne szanse że coś wskórasz. Mimo to powinni ci niezwłocznie zamontować tą kierownice bez żadnego gadania.

  • _reg5

  • [quote="Jimmy"]Pytanie mam czy to że silnik 1,9TDI pracował bez kierownicy powietrza - elementu który pozwala zasysać powietrze z zewnątrz. Silnik zasysał powietrze z komory silnika - Tak wydano mi auto z ASO, niekompletne - bez wspomnianej kierownicy. Potem w trasie straciło moc.
    Czy taka praca silnika mogla doprowadzić do uszkodzenia przepływki? auto straciło moc, do 100 rozpędza sie 5 minut , problem wyprzedzić ciągnik na trasie...

    Diagnoza ASO: przepływomierz do wymiany....

    mam podstawy wykłócić sie o naprawe na koszt ASO ze względu na wydanie niekompletnego auta?[/quote]
    próbować możesz, ale bedzie trudno to udowodnić.
    czy diagnoza opiera się tylko "na warsztacie" czy brali samochód na drogę do testowania ?
    przyczyn takiego osłabienia może byc dużo - N75 , zatarcie kierownic turbiny, przepływiomierz,
    zwróć uwagę - że jeśli założą ci nowy przepływomierz a diagnoza bedzie zła i auto dalej bedzie mulić - to i tak za niego zapłacisz, bo zwrotów części elektrycznych nie ma.
    może warto podjechać do "normalnego" warsztatu na diagnozę ?
    a części jak zdemontowali to muszą oddać ! :mur: <!-- s:mur: -->

  • [quote="kapi"]czy diagnoza opiera się tylko "na warsztacie" czy brali samochód na drogę do testowania ?[/quote]
    kierownik serwisu ASO przejechał się, potem dali na komputer...

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 29-05-2011, 20:33[/i] ][/size]
    [quote="kapi"]może warto podjechać do "normalnego" warsztatu na diagnozę ?[/quote]
    ASO zepsulo to teraz niech naprawia...