Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] LPG do Fabii 1.2 HTP (64KM) - prośba o opinie i porady

Temat utworzony · 50 Posty · 40034 Wyświetlenia
  • no to wyszło jakieś 7,5 l na 100kę , a jaką masz instalację lpg?

  • [quote="Serwet"]Dopatrzyłem się jednak jednego "mankamentu" mianowicie, jeżeli w chwili przełączania się z PB na LPG jadę na jedynce i wrzucę sprzęgło i trafię akurat w moment przełączania się to lubi zgasnąć, nie ma tego problemu jeżeli jadę normalnie i się przełącza wówczas jest to kompletnie niewyczuwalne, jak również jak stoję i się przełączy.[/quote]

    Mam podobnie, ale nie koniecznie w momencie przełącznia się na LPG. Poprostu jak ruszę i od razu wysprzęglę bez gazu, to czasem zgaśnie.

  • skodzian,

    AC STAG 300 Plus
    Tomasetto AT09 Alaska
    Hana H2000 C + Czaja FL01P
    Tomasetto AT02
    Bormech 600x200 44 l
    węże Parker
    rury PCV Faro

    Taki zestaw mam zamontowany.

    Co do spalania to uważam, że jest całkiem nieźle, na benzynie na trasie mi średnio brał ok. 6 - 6,5 l/100km, a jeżdżę średnio 100-120 km/h i jak tylko się ciepło robi to na klimie.

    rufus, tak jak pisałem dopytam się mojego gazownika czym taki objaw może być spowodowany i jak temu zaradzić i wtedy zobaczymy.

  • [quote="Serwet"]skodzian,
    rufus, tak jak pisałem dopytam się mojego gazownika czym taki objaw może być spowodowany i jak temu zaradzić i wtedy zobaczymy.[/quote]

    Dzisiaj moja fabinka była u gazowników - szukali przyczyny dlaczego zalatywało gazem. Jak odbierałem samochodzik, to powiedzieli, że opaska na reduktorze była luźna i pewnie przez to śmierdziało. Zgadzało by się, ponieważ właśnie z tych okolic najwyraźniej było czuć.
    Zobaczym jak będzie teraz.

  • rufus, a wypowiedzieli ci się gazownicy w kwestii gaśnięcia samochodu?

  • [quote="Serwet"]rufus, a wypowiedzieli ci się gazownicy w kwestii gaśnięcia samochodu?[/quote]

    Jeszcze nie pytałem.

  • stało się dziś odstawiłem skodziankę na montaż lpg jutro z rana zaczynają działać wybrałem KME 1900 zeta

  • [quote="skodzian"]stało się dziś odstawiłem skodziankę na montaż lpg jutro z rana zaczynają działać wybrałem KME 1900 zeta[/quote]

    :super: <!-- s:super: --> oby przyłożyli się do montażu

  • skodzian, no to gratulacje czekamy na pierwsze wrażenia.

    rufus, wyczytałem przed chwilą, że ubytek płynu chłodniczego może być spowodowany tym, że po instalacji LPG zwiększa się układ chłodzenia. Jestem ciekaw na ile to będzie prawda, w każdym razie po powrocie do domu rzuciłem jeszcze okiem na stan i jak na razie bez zmian, zero ubytków. Będę na pewno kontrolował stan i zobaczymy.

  • [quote="Serwet"]rufus, wyczytałem przed chwilą, że ubytek płynu chłodniczego może być spowodowany tym, że po instalacji LPG zwiększa się układ chłodzenia. [/quote]

    W mojej fabii nie zauważyłem zmiany poziomu płynu chłodniczego.. może to zależy od instalacji (typu.. producenta.. )

  • rufus no właśnie wiem, pytanie tylko czy gazownicy po założeniu Tobie instalacji i sprawdzeniu jej po prostu nie uzupełnili Ci płynu?

    Coż pozostaje tylko poobserwować czy będzie ubywać. Jutro z rana obejrzę silnik na zimno i posprawdzam wszystkie przewody przy LPG, bo może gdzieś popuszcza i wystarczy dokręcić obejmę.

    Ponadto poruszę tę kwestię na pierwszym przeglądzie w przyszłym tygodniu.

  • Wczoraj skończył mi się gaz po przejechaniu 268 km w większości miesto + klima. Wyszło 12-13 l na setkę :szok: Wcześniej było około 10 na setkę. Chyba mam faktycznie problem z mieszalnikiem powietrza :przestraszony: <!-- s:przestraszony: -->

  • rufus, ja zobaczę ile mi teraz spali, bo też ciągle po mieście i na klimie jeżdżę.

    Co do ubytku płynu chłodniczego, to wczoraj z rana jeszcze trochę dolałem bo było poniżej minimum, pojeździłem cały dzień, a po południu byłem u gazownika, wszystko dokładnie posprawdzali, zero wycieków wszystko suche, ale od wczorajszego uzupełnienia z rana do popołudnia mi już nic nie ubyło. Gazownik stwierdził, że powodem ubytku mogła być bańka powietrza w układzie, której nie udało im się pozbyć mimo iż po montażu odpowietrzali układ, ale wiadomo jak przegoniłem furę na trasie to może tą bańkę wypchnęło.

    W każdym bądź razie od wczorajszego uzupełnienia nic nie ubywa, sprawdzałem dzisiaj rano po nocy na zimnym silniku i wszystko ok. Mimo to będę dalej obserwował, szczególnie, że na weekend znowu w trasę jadę, mam nadzieje, że będzie wszystko ok i faktycznie to tylko układ był nie do końca odpowietrzony.

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 09-06-2011, 09:45[/i] ][/size]
    A tak sobie myślę czy zwiększone spalanie nie ma przypadkiem nic wspólnego z tymi temperaturami, które ostatnio panowały? Ja się spodziewam, że mi po mieście na klimie 10 - 11 l/100km będzie skodzinka brała.

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 09-06-2011, 09:49[/i] ][/size]
    A no i wczoraj od razu poprosiłem, żeby wyregulowali mi kwestię tego gaśnięcia przy przechodzeniu na LPG i gazownik faktycznie z 10 minut dopieszczał wszystko przy komputerze. Na 21.06 jestem umówiony na pierwszy przegląd i do tego czasu mam testować czy wszystko jest już w porządku i ewentualnie na przeglądzie będą korygować gdyby coś się działo.

    Ogólnie jednak stwierdzam, że jak na razie jestem bardzo zadowolony z wyboru gazownika, wczoraj z marszu mi wszystko załatwił i wszystko za free.

  • [quote="Serwet"]Ogólnie jednak stwierdzam, że jak na razie jestem bardzo zadowolony z wyboru gazownika, wczoraj z marszu mi wszystko załatwił i wszystko za free.[/quote]

    Ja również jestem zadowolony z obsługi. Wszystko za free, bo instalacja jest na gwarancji i jest ich obowiązkiem doregulować lub sprawdzić poprawność montażu.

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 09-06-2011, 10:00[/i] ][/size]
    [quote="Serwet"]A tak sobie myślę czy zwiększone spalanie nie ma przypadkiem nic wspólnego z tymi temperaturami, które ostatnio panowały? Ja się spodziewam, że mi po mieście na klimie 10 - 11 l/100km będzie skodzinka brała.[/quote]

    Postanowiłem, że na lato zatkam wlot ciepłego powietrza z nad kolektora wylotowego. Jeśli znikną obiawy, o których wcześniej pisałem, to znaczyć będzie, że to pierdoła i zapomnę o temacie do zimy, kiedy odetkam źródło ciepłego powietrza 😉 <!-- s;) -->

  • rufus, to że jest to obowiązkiem gazownika to nie ulega wątpliwości, ale wiadomo teoria teorią, a życie życiem i różnie mogą traktować klienta już po montażu i zapłacie, stąd też moja pozytywna wypowiedź na temat gazownika, bo przyjechałem bez wcześniejszego umówienia się, niestety nie mogłem się dodzwonić, i chłopaki zero fochów, że trzeba się umówić czy coś, od razu powiedzieli, że jasne wszystko sprawdzimy proszę wjechać na warsztat, także pod względem kultury i podejścia do klienta duży plus dla warsztatu.

  • Wczoraj skończyła mi się cewka zapłonowa - silnik pracował nierówno i nie miał mocy. Na blacie zapalił się "Check engine". VAG pokazał brak zapłonu na drugim cylindrze.
    Pierwsze podejrzenie - świece. Zamieniłem dwie świece miejscami, objawy pozostały, ale brak komunikatu o błędzie, więc trudno stwierdzić, czy to świece.
    Postanowiłem podjechać do sklepu (na szczęście otwarty do 18-stej). W drodze zapalił się znowu "Check engine" więc pod sklepem podpiąłem VAGa i odczytałem bląd. Nadal ten sam. Wniosek - nie świece - więc pewnie cewka. Kupiłem świece (i tak przed awarią rozważałem ich wymianę) oraz cewkę. Wymieniłem najpierw świece - problem nie zniknął. Wymieniłem cewkę na drugim cylindrze - problem znikł 🙂 <!-- s:) -->

    Wcześniej pisałem, że nie inwestuję w dedykowane do LPG części czy "płyny ustrojowe".
    Jednak w sklepie (tylko dedykowane części do Skody) oferowali tylko świece BRISK. Według katalogu do mojej fabii dedykowane są świec BRISK LPG DR15YS SILVER. Są to świece jednoelektrodowe w cenie 11 zł/szt. Wcześniej miałem NGK BKUR10-ET trzyelektrodowe, komplet 70 zł. Sprzedawca powiedział, że słyszał opinie iż na jednoelektrodowych silniki (pewnie te z fabii lub konkretnie 16-stki) lepiej pracują. Poza tym producent zaleca wymianę co 30 kkm. Chwila zastanowienia.. i zdecydowałem się wypróbować.

    Jak narazie różnice jakie dało się zaobserwować, to że silnik pracuje równiej, mniej drży przy większym obciążeniu (np. klima), mniejsze jest opóźnienie reakcji na dodanie gazu.

    Podejrzewam (a może bardziej liczę na to), że po wymianie świec a zwłaszcza cewki zmniejszy się choć odrobinę spalanie.

  • Uuuu takie sprawy zawsze bolą.

    Wracając na chwilę do sprawy ubytku płynu chłodniczego, to jednak była najprawdopodobniej bańka powietrza, od momentu uzupełnienia trzyma ładnie poziom i nic się nie dzieje.

    Powiedz ile Cie uczyniła nowa cewka?

    A no i przede wszystkim, w którym sklepie byłeś, tak w razie czego żeby wiedzieć gdzie się zaopatrywać w części.

    Co do świec to 11 zł/szt. to chyba bardzo dobra cena?

    Mi spalanie w mieście na ciągle włączonej klimie wyszło ok. 11 l/100km, niestety ciągłe przyspieszanie i hamowanie daje się we znaki.

  • [quote="Serwet"]
    Wracając na chwilę do sprawy ubytku płynu chłodniczego, to jednak była najprawdopodobniej bańka powietrza, od momentu uzupełnienia trzyma ładnie poziom i nic się nie dzieje.
    [/quote]

    No to fajnie 🙂 <!-- s:) -->

    [quote="Serwet"]
    Powiedz ile Cie uczyniła nowa cewka?
    [/quote]

    Cewka zamiennik 96 zł a oryginalna 148 zł (wybrałem zamiennik).

    [quote="Serwet"]
    A no i przede wszystkim, w którym sklepie byłeś, tak w razie czego żeby wiedzieć gdzie się zaopatrywać w części.
    [/quote]

    KAFAL ul. Janickiego 22 tel. 618475136

    [quote="Serwet"]
    Co do świec to 11 zł/szt. to chyba bardzo dobra cena?
    [/quote]

    Też mi się tak wydaje i dlatego postanowiłem sprawdzić "jak toto loto" 😉 W końcu BRISK to czeska firma 😉

  • [b]rufus[/b], [quote="rufus"]
    Cewka zamiennik 96 zł a oryginalna 148 zł (wybrałem zamiennik). [/quote]

    Zamiennik nasz polski czy oryginał tyle, że bez emblematu skody/vw, bo kiedyś się z tym spotkałem, sprzedawca mi w sklepie handlującym częściami do skody wyjaśniał, że różnica czasami między oryginałem a zamiennikiem polega na emblemacie, bo i to i to w tej samej fabryce jest produkowanie.

    [quote="rufus"]KAFAL ul. Janickiego 22 tel. 618475136 [/quote]

    Dobrze wiedzieć, dzięki.

  • [quote="Serwet"]Zamiennik nasz polski czy oryginał tyle, że bez emblematu skody/vw[/quote]

    Chyba czeska.. na opakowaniu było, jak dobrze pamiętam, UIKA AUTO QUALITY.. czy jakoś tak

    Jak tam zakup dojazdówki?