Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Nie dziala podswietlenie tablicy rejestracyjnej..

Temat utworzony · 9 Posty · 2169 Wyświetlenia
  • Tak jak w temacie ? Mieliscie juz taki problem? Kupilem sobie zarowki zimn biel wymieniam a tu lipa nie dzialaja.. jesli ktos wie gdzie moze byc usterka to czekam na odpowiedzi 😉 <!-- s;) -->

  • Standard, u mnie też nie działają. Wstawiłem diody i też padły, ale ja mam skoki napięcia przez czujnik skrętu. U mnie to jest przyczyną. Ale o ile się orientuję jest to częsta usterka.

  • Zdjaem z klapy bagaznika ten plastik ale tam nc nie ma 😜 jakis kabel jest tylko do ktorego mozna cos podlaczyc ale nawet nie wiem co napewno to nie jest od tych swiatelek .. a gdzie szukac przyczyny ?

  • Spróbuj odwrócić żarówki o 180 stopni (zamienić biegunami). Podejrzewam że masz żarówki LED, a w nich ważny jest + (poodwracaj je) jeśli chodzą na 12V to muszą działać bo ja takie mam u siebie.
    Jeśli nie będą działać to weź miernik i sprawdź napięcie ( jakie jest napięcie czy 12V i czy wogóle działa), jeśli nie działa to sprawdź bezpieczniki.

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 22-04-2011, 10:39[/i] ][/size]
    [quote="DyzioFabiarri"]jakis kabel jest tylko do ktorego mozna cos podlaczyc[/quote]

    Jeśli nie masz centralnego zamka, to ten kabel jest zapewne od otwierania klapy z zewnątrz (przeważnie jest na progu wewnątrz jak ktoś nie ma centralnego w oryginale) na elektrozamek.

  • Wlasnie sprobuje zamienic biegunami (wsadzilem diodowe) ale bylo tak ze jak stare wyjmowalem to one nie byly spalone ... bezpieczniki srawdzalem ale moze nie ten co trzeba . Nie wiesz ktory bezpiecznik jest dedykowany tym swiatelka?

    A ten kabel moze i masz race ze od klapy bo mam otwierana od srodka przy fotelu (ale centralny zamek mam tylko w klapie nie mam tego elektromagnesu- mozna go zalozyc? )

  • Dyzio a jak wyglada sprawa podswietlenia konsoli w samochodzie? chodzi mi o nadmuchy pokretla itd. U mnie ustatnio padł wylacznik swiatel przez co nie mialem podswietlenia tablicy rejestracyjnej i srodkowej konsoli.

  • Wszystko dziala poza tym podswietlaniem tablicy 😉 <!-- s;) -->

  • na rozpisce pokrywy bezp masz podane bezpieczniki chyba rys tego z tabl rej. jest odpowiedzialny za podswietlenie... a odwrociles zarowki?

  • [quote="DyzioFabiarri"] klapie nie mam tego elektromagnesu- mozna go zalozyc? )[/quote]

    W tym niestety Ci nie pomogę. nie jestem aż tak zaawansowany w Fabii. Ja to ma u siebie fabrycznie dlatego tak skojarzyłem że może być od tego.