Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Problem z silnikiem 1.4MPI rok2002

Temat utworzony · 4 Posty · 1338 Wyświetlenia
  • Witam wszystkich szukam pomocy . Mam fabie 1.4 MPI 50kw z LPG. Strasznie szarpie na niskich obrotach (nierówna praca silnika) zarówno na gazie jak i benzynie, objaw jakby wypadał zapłon , przy prędkości ok 140km/h dziwne stykanie ,klikanie w okolicach silnika. chcąc wyeliminować problem wymieniłem świece, cewkę, rozrząd , przepustnica wyczyszczona, matrix gazu także, wymieniana była również uszczelka pod głowicą , według mechanika głowica była ok. Czy może mi ktoś pomóc? a może zna ktoś dobrego gazownika,mechanika który mógłby mi pomóc , zaznaczę że jestem z poznania. Tak więc dzięki za pomoc Pozdrawiam

  • może przebicie na kablach? zobacz w nocy czy nie masz dyskoteki pod maską w okolicach przewodów

  • Witam. W tym modelu nie ma kabli od wysokiego napięcia tylko jest moduł zapłonowy osadzany bezpośrednio na świecach. Pozdrawiam.

  • cewkę mam dobrą , bo zrobiłem podmiankę i chodził tak samo. Na kompie serwis pokasował błędy ( bo wymieniali mi wiązkę elektr. bo przegniła). A u gazownika na kompie to te paski co widniały były jednakowe i tu nagle zaczęły wariować głównie jeden z nich (miał takie zaniki) Pozdrawiam