Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] lakierowanie

Temat utworzony · 13 Posty · 11108 Wyświetlenia
  • Hej! ja jak chcialem polakierowac grilla i okulary na lampy przednie to w salonie powiedzieli mi 400-450 zl, a znajomy znajomego zrobil mi to za 100. Wiec pierwszy wniosek nigdy nie odiwedzaj ASO jak nie musisz 😄 <!-- s:D -->

  • Nie wiem ja to pomalowałem zdrzak za 300zł z grilem ale robota była kiepska dlaczego bo zakład był tzw chałturniczy wiec braciak podzucił mi pomysł zebym zajechał do serwisu Forda i tam maja lakiernie profesjonalna i gosc mi krzykna za sam zderzak 350zł wiec sadze ze lepiej dac profesjonalistom kturzy maja do tego odpowiednie narzedzia i warsztat niz jakims młotkom:) i tak tez zrobie z progami i zderzakiem 🙂 <!-- s:) -->

  • Dzisiej po szkoł± jaki¶ pacan zarysował mi zderzak :evil: :evil: :evil: lewa strona róg, musiał wykrecac i mnie przywadził , naszczęscie blacha nie jest wgięta, lapma cała. Mam czarne zderzaki, i miałem kiedy¶ chęć aby pomalowac je w kolor nadwozia, ale teraz z tymi rysami to nie wiem :? :? :? jak moza by było chociarz czę¶ciowo pozbyc sie tych rys :?: :?: <!-- s:?: --> jak bym sie pozbył to wtedy bym malował. Przepraszam ze w tym temacie ale nie warto chyba zakładac nowego w±tku.

  • spróbuje delikatnym papierem ¶ciernym , zobaczymy czy to co¶ da jak nie to trudno, gorzej juz byc nie może. :evil: :evil: :evil: <!-- s:evil: -->

  • Mylisz sie zostaw to i zajedz do jakiegos lakiernika on ci doradzi czy da sie to zamaskowac jezeli chcesz to pomalowac poprostu pewnie on to ci wygładzi i bedzie wygladac jak nowka jak polakierujesz lepiej tego nie dotykaj bo pogorszysz i wiecej rys zrobisz

  • ok nie dotykam , wsumie racja lakiernik sie zna.

  • Podepnę sie koledzy .Mam problem z lakierem w mojej fabii 2001r ,mianowicię schodzi mi z błotnika tył lakier bezbarwny oraz z drzwi jest to spartaczona robota lakiernika którego najoł poprzedni właściciel autka .Moje pytanie mogę sam jakos to poprawić.Dodam, iż lakier zszsedł już dość sporo.Czy można najdrobniejszym papierem przejechać całą powierzchnię i siknąć nowy lakier bezbarwny ??

  • odradzałbym zabawę samemu. Na lakierowaniu naprawdę trzeba się znać co widać w przypadku twojego samochodu, bo później wychodzą takie historie.

  • Malowanie dwóch elementów musisz liczyć na biedę od 600 w górę.

  • to obeznie mnie nie stać 😉 <!-- s;) --> (dziecko w drodze) wykonczę to z pędzelka bezbarwnym żeby dalej nie szło

  • Też mnie czeka malowanie aż się boję za ile mi to wycenią :przestraszony: <!-- s:przestraszony: -->

  • [b]FIGO-23[/b], muszę cię niestety zmartwić. Zmatowanie samego lakieru i pomalowanie bezbarwnym niczego nie zmieni. Lakier bezbarwny kładzie się na lakier bazowy ale nie stary. Najpierw trzeba zmatować oba elementy powiedzmy papierem wodnym 800, odtłuścić i niestety prysnąć lakierem bazowym i max. po 30 min lakierem bezbarwnym. Przesuszona baza nie zwiąże się niestety za bezbarwnym i będzie schodzić lakier bezbarwny.
    Prawdopodobnie lakiernik poprzednio położył bezbarwny za późno.

  • Bezbarwny lakier ma też tendencje do odchodzenia jak przed położeniem został niestety przemrożony.