Witaj na forum Fabia Club Polska

[F2] dmucha powietrza - wymiana? wadliwa?

Temat utworzony · 5 Posty · 1154 Wyświetlenia
  • Witam serdecznie - po zakupieniu 2 letniej Fabki stwierdziłem, że jest do wymiany dmuchawa powietrza a stwierdziłem to po tym że po włączeniu zaczyna buczeć (przy hamowaniu nie słychać), jest taki głośny rezonans i nie tylko to słychać wewnątrz ale też na zewnątrz. Po wizycie w serwisie stwierdzono że wymienią no i wczoraj był na wymianie (niestety aby wyciągnąć dmychawę trzeba rozebrać cały kokpit). Ale wczoraj wieczorem i dziś rano co słyszę? to samo!!! czyli ten sam stan jak przed niby wymianą żadnej poprawy nic - śmiem wątpić że to wymienili może próbowali coś tam posmarować co i tak by nic nie dało a ściemnili że wymienili. Wiem że ta dmuchawa w tym modelu jest felerna i wymaga wymiany na nowy model który już nie ma tego buczenia spowodowanego zbyt długim trzpieniem na któy jest zamontowany wirnik dmuchawy. Mam zamiar w czwartek jechać ponownie do nich i porozmawiać z szefem salonu bo moim zdaniem coś jest nie tak z tą niby wymianą. Gdańsk - Plichta

  • no jakby wymienili to te objawy powinny zniknąć, bo było już parę takich przypadków no i po wymianie problemy znikały...

    u mnie wentylator trochę piszczy jak jest silny mróz i bardzo wyziębione auto, a buczy w lecie jak jest gorąco i auto mocno nagrzane 😄 <!-- s:D -->

  • no i niestety nie wymienili kręcą że niby teraz ona działa a że chodzi głośno bo niby tak nieraz jest itd itp - ciekawe co by powiedzieli jakby wogóle nie działała hehe - ale tak na poważnie co mi radzicie bo nie wiem co robić, (liczyłem na to że Plichta w Gdańsku jest w miarę uczciwa)

  • ja spróbuje w moim ASO wywalczyć wymianę wentylatora za jakiś czas, dam znać o efektach...

  • o fajnie będzie wiedzieć czy wymiana coś daje - liczę na odzew - pozdrawiam - ciekawostka wczoraj tankowałem swoją fabkę do full i wyszło 6,3 (640 km po mieście na krótkich odcinkach) na 100