Witaj na forum Fabia Club Polska

Dobór felg F1

Temat utworzony · 11 Posty · 10525 Wyświetlenia
  • Witam,

    chciał bym się dowiedzieć/poradzić was jakie koła do fabii można dobrać,
    Posiadam Fabie 1 kombi w kolorze czerwonym 😄 <!-- s:D --> , Myślę o przełamaniu jej koloru czarnym tj. czarne szyby/felgi.
    I tu napotykam na problem czy brać 14 czy 15 a może większy rozmiar się zmieści?
    Jeżeli 15 to jaki profil bo 50 sądzę że za ciężko na nasze drogi(często jeżdze po zadupiach) a szkoda felg
    Zawieszenie obecnie oryginalne. :dobani:

    Co polecacie? :zabawa:

  • [quote="zeppos"]Witam,

    chciał bym się dowiedzieć/poradzić was jakie koła do fabii można dobrać,
    Posiadam Fabie 1 kombi w kolorze czerwonym 😄 <!-- s:D --> , Myślę o przełamaniu jej koloru czarnym tj. czarne szyby/felgi.
    I tu napotykam na problem czy brać 14 czy 15 a może większy rozmiar się zmieści?
    Jeżeli 15 to jaki profil bo 50 sądzę że za ciężko na nasze drogi(często jeżdze po zadupiach) a szkoda felg
    Zawieszenie obecnie oryginalne. :dobani:

    Co polecacie? :zabawa: [/quote]

    15" przy szerokosci 195 zalecane maja profil 50 - ja mam takie letnie i da sie jezdzic nawet po zadupiach, 15" 185 profil 55. Wchodzi tez bez problemu profil 195/55 lub 185/60, przy 16" bodajze jest 205 szerokosci i trzeba profil 45, co zapewne mocniej uderzy po kieszeni 😉

    U mnie tak to wyglada 15" 195/50: http://i.imgur.com/tUp6RDh.jpg

  • Jeszcze jedno pytanie, Mam F1 1.4 16V kombi. jakie najmniejsze ET mogę zastosować?
    Mam od gościa fajną propozycje ale ET 33, wg tabelki na którą patrzyłem powinno być 35( tabelka z netu)
    także nie wiem jak to się ma do fabrycznego stanu ktoś? coś? w temacie?

  • et mniejsze o 2 mm oznacza ze będzie wystawała o te 2 mm więcej , w fabiach wkładane są felgi o różnej szerokości. przydała by się informacja dokładnie jakie felgi i jakie opony , zasadniczo te 2 mm nie powinno stanowić problemu , grzej jeśli pakujesz jakieś "walce" , przy obniżonym zawiasie

    edit
    ps , patrzyłem na rozmiarówkę i wychodzi mi że et 35 to raczej przy najwęższych felgach (5J szerokości) czyli dla rozmiaru opon 165/70/R14 więc proponuję sprawdzić dokładnie te dane
    nie chce mi się tu szukać więc z bliźniaczego forum
    [url=http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/viewtopic.php?f=9&t=18454]Fabiaclub.pl - rozmiar opon i felg[/url]

  • Trochę odświeżę temat, chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z was korzystał już z chińskich felg z allegro?
    Chodząc po facebooku przeglądając grupy itp natknąłem się na rozmowę osób mających takie felgi któryś rok z kolei i nie narzekają,
    Prosił bym o wypowiedzenie się osób które korzystały z takich wynalazków.

    1. sezon jezdze na takowych 7Jx16 i nie narzekam, wiekszy problem z ogumieniem, ale to juz sie przezyje 😉 <!-- s;) -->
  • problem z ogumieniem tj? na jakich oponach smigasz?

  • Odnośnie chińskich felg na allegro. Słyszałem negatywne opinie.

  • kazdy, kto chinoli nie mial, to mowi ze to chinszczyzna i ze lubia pekac, ja nie mialem jeszcze takich problemow, jak na pierwszy komplet.
    Chcialem normalnie zalozyc 205/55 ale doradzali mi zeby bylo jak najmniejsze przeklamanie na zegarach, to mi zalozyli niskoprofilowki 195/45

  • Właśnie też tak słyszałem że są niezłe od osób które je posiadają,
    Lecz po necie krążą opinie że lepiej "firmówki" kolega kupił "dezenty" i po wyjechaniu od wulkanizatora(gdzie kupil felgi) wpadł w dziurę poszła mu opona i od razu skrzywiła się felga,
    Profil opony miał 55 także fest nisko nie miał.

  • bywaja nawet ze oryginal ze Skody moze od ramion oderwac 😉 <!-- s;) -->