Witaj na forum Fabia Club Polska

Fabryczne xenony Programowanie spryskiwaczy

Temat utworzony · 4 Posty · 1684 Wyświetlenia
  • Witam,forum fabi(fabiaklub.pl) mi padło a przeczytałem tam kawałek ciekawego arta. Panowie z klubu fabi znaleźli jak zaprogramować spryskiwacze reflektorów.Chodzi mi o to żeby spryski nie włączały się za każdym razem i podobno jest możliwość zaprogramowania przez wag po ilu spryśnięciach szyby włączą sie spryski reflektorów chyba było to od 1 do 10 spryśnięć szyby.Jeśli ktoś ma info jak to zrobić z opisem gdzie w vagu co poustawiać to pewnie wiele osób by skorzystało,bo pakiet zimowy fajny bajer ale troche płynu leci jak za każdym spryśnięciem działają i spryski reflektorów....

  • sterownik 9 -> login 21343 -> kanał 008 = 0..10

  • kanal 08, ale nie kazdy sterownik to obsluzy. ja bym ustawil na 2. wtedy raz lekko klepiesz manetke i za chwile drugi raz juz mozesz trzymac a spryskiwacz reflektora sie nei wlaczy.
    mozna jeszcze wylaczyc je zupelnie, sterownik 09, kodowanie -256.

  • Ma ktoś może pojęcie jak podłączyć niefabryczny system spryskiwaczy reflektorów, aby w momencie włączenia spryskiwaczy na szybę przednią załączyła się również pompka od spryskiwaczy reflektorów? Kombinowałem sam - podłączyłem dodatkową pompkę pod kable dochodzące do pompki w zbiorniku płynu do spryskiwacza, ale efekt był beznadziejny, bo po włączeniu zapłonu same włączają się wycieraczki przednie, albo wycieraczka tylna.. :zalamany: <!-- s:zalamany: -->