Witaj na forum Fabia Club Polska

Satcyjka nie działa, nie odpala, prąd dochodzi

Temat utworzony · 4 Posty · 2094 Wyświetlenia
  • Witam, szukałem na forum, ale nie znalazłem dokładnie tego, z czym mam problem. Tzn. po przekręceniu kluczyka świecą się normalnie wszystkie ikonki, ale nie słychać chrakterystycznego buczenia i nie odpala, w ogóle nie ma kontaktu z rozrusznikiem. Podkreślę, że to raczej nie akumulator i chyba nie stacyjka (jak ktoś pisał), bo problem występuje tylko po opadach deszczu, lub wtedy gdy w nocy jest duża wilgotność i rosa. Gdy fabka postoi w słońcu po paru godzinach problem znika. Dodam, że raz podaczas wakacyjnego wyjazdu przestałem tak ze 2 godz. w nocy po deszczu i pomogło (chyba przyspieszyło naprawę) włączenie wentylatora na maxa przy zatkanych wlotach. Jednak nie wiem, w czym problem, więc proszę o sugestie, bo nigdy nie wiem, kiedy stanę i d.pa blada.

  • Powiedz mi czy po otwarciu drzwi kierowcy po otwarciu auta słyszysz buczenie?

  • Nigdy nie słyszę buczenia po otwarciu drzwi. Rozumiem, że chodzi o to buczenie (takie mruczące "bzzzyk";) po przekręceniu kluczyka. W czasie tej awarii nie słyszę, bez względu na to, ile razy otworzę i zamknę drzwi i przyłożę czip immo (które jak zwykle zapipczy).

  • Zaśniedziałe wtyczki, spuchnięte kable, itp. mogą dawać podobne objawy. Zacząłbym od stacyjki, szedł po przewodzie i czyścił wszystkie styki po drodze.