Witaj na forum Fabia Club Polska

Halogeny do fabii 2 lift

Temat utworzony · 29 Posty · 4569 Wyświetlenia
  • Witam. Jestem tu nowy i pozdrawiam wszystkich.
    Chciałbym się dowiedzieć od Was co będzie potrzebne do montażu halogenów p/mgielnych z drl-ami. Czy wystarczy zamienić i podłączyć nowy włącznik świateł z funkcją halogenów. A co wtedy z funkcją do jazdy w dzień?- Zależy mi na niej. Proszę o pomoc bo jestem zielony.

  • Witam.
    Do Fabci 2 FL nie ma oryginalnie przewidzianych drl-ów. Można kupić całe lampy halogenowe z światłami do jazdy dziennej i to montuje się w miejsce zaślepek.
    Ważne jest to jaki masz sterownik bcm (chodzi tu o numer).
    Wiązkę elektryczną musisz wykonać we własnym zakresie.
    Jeżeli nie masz halogenów a chcesz je założyć to musisz wymienić ten wyłącznik - to jest jasne.
    Poza tym do tego wszystkiego trzeba zrobić kodowanie.

  • Witam i dzięki za odpowiedź. Właśnie chodziło mi o te halogeny na dole z funkcją do jazdy w dzień. Włącznik świateł ma tylko pozycję, mijania i halogen p/mgielny tylny po nastawie na mijania i pociągnięciu do siebie. A co to jest to kodowanie? A może zamontować drl np. philipsa zamiast halogenów, chociaż skłaniałbym się tu w stronę oryginalnego oświetlenia.Chcę to wykonać samemu i jak najtańszym kosztem żeby nie palić głównych świateł. Pozdrawiam.

  • Kodowanie - podłączenie komputera (Vas) do bcm i zaznaczenie funkcji halogenów i świateł do jazdy dziennej. To jest cale kodowanie.
    Ja w drl bym się nie bawił szkoda kasy . Ori halogeny do F2FL kupisz za około 350 zł/komplet. + prace montażowe (piny, kable, wtyczki itp. + montaż)
    Tutaj najważniejszym punktem jest to, jaki masz sterownik czy on obsłuży te halogeny. Nie wszystkie sterowniki obsługują to.

  • Ok. A jak znależć ten sterownik i sprawdzić czy obsłuży on owe halogeny? Dziękuję z góry za cierpliwość. Pozdrawiam.

  • Musisz odczytać nr sterownika i sprawdzić czy obsługuje on kodowanie szyb.Najlepiej podłączając pod kompa auto, uzyskasz w ten sposób ten nr. .Możesz go też sprawdzić fizycznie.Sterownik znajduje się w konsoli środkowej .

  • W fabci FL sterownik znajduje się po lewej stronie od pedałów i na oznaczenia np. 6R7 937 087M. Ja mam np.6R7 937 085D.
    Najlepiej i najpewniej jest się podłączyć pod kompa i zobaczyć co sterownik obsługuje.

  • Witam. W końcu zajrzałem w opisywane miejsce i znalazłem numer. 6R1 721 059S
    Czy ten moduł obsłuży halogeny z światłami do jazdy dziennej?

  • [b]Tomuś[/b] a widzisz człowiek musi się ciągle uczyć 😉 <!-- s;) -->

  • Ten numer jest dziwny :niepewny: <!-- s:niepewny: --> .Ja u siebie mam 6R7 937...

  • Witam i dziękuję za szybkie odpowiedzi. Widzę że pozostaje mi odwiedzić serwis z tym zapytaniem i boję się że za odpowiedź wystawią mi rachunek. 😞 <!-- s:( -->

  • Nie do końca.Podaj w dziale części swój VIN i zapytaj ile kosztowały by dołożenie halogenów.Pewnie gość powie że nie masz halogenów fabrycznie i wezwie jakiegoś mechanika.Pogadaj z nim weź nr tel dla niepoznaki a wszystkiego się dowiesz.

  • ja sie pytałem sie w Aso ile by mnie kosztowaly halogeny to odpowiedź była taka. 2500 - 3000 +ewentualna zmiana sterownika ale to wyjdzie przy montażu. W tej kwocie są wszystkie części z aso + prace serwisowe.
    Pytałem się kumpla czecha ile by mi wziął to powiedział mi że sterownik go nie obchodzi i za sam montaż 800 koron czeskich (około 130 zł) + własne części.

  • Witam. Podałem Wam zły numer :wstyd: <!-- s:wstyd: --> Faktyczny numer był na odwrocie . Musiałem zdjąć tą atrapkę nad pedałami i wcisnąć łepetynę do środka. Ten numer to 6R7 937 085 G. Czy tego da się zaczarować na światła dzienne i halogeny. Pozdrawiam.

  • [quote="TOMUŚ"]ja sie pytałem sie w Aso ile by mnie kosztowaly halogeny to odpowiedź była taka. 2500 - 3000 +ewentualna zmiana sterownika ale to wyjdzie przy montażu. W tej kwocie są wszystkie części z aso + prace serwisowe.
    Pytałem się kumpla czecha ile by mi wziął to powiedział mi że sterownik go nie obchodzi i za sam montaż 800 koron czeskich (około 130 zł) + własne części.[/quote]

    [b]astrofan[/b] kolega [b]Tomuś[/b] napisał że sterownik nie ma znaczenia.

  • Czyli jak :niepewny: ? Kupuję halogeny, nowy przełącznik świateł, podłączam halogeny do nowego włącznika świateł, podłączam Vag?,zaznaczam funkcję halogenów i świateł do jazdy dziennej w moim obecnym sterowniku i już? Przekręcam kluczyk i zapominam oświatłach które same się włączają. Czy to tak będzie wyglądać i mogę zakupić już halogeny? 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="marcing040381"][quote="TOMUŚ"]ja sie pytałem sie w Aso ile by mnie kosztowały halogeny to odpowiedź była taka. 2500 - 3000 +ewentualna zmiana sterownika ale to wyjdzie przy montażu. W tej kwocie są wszystkie części z aso + prace serwisowe.
    Pytałem się kumpla Czecha ile by mi wziął to powiedział mi że sterownik go nie obchodzi i za sam montaż 800 koron czeskich (około 130 zł) + własne części.[/quote]

    [b]astrofan[/b] kolega [b]Tomuś[/b] napisał że sterownik nie ma znaczenia.[/quote]

    [color=#008000][b]Marcing040381[/b][/color] Troszkę mnie źle zrozumiałeś. Już wyjaśniam.
    Jeżeli kolega [b]astrofan[/b] będzie całą operację robił w Aso to sterownik ma znaczenie. Jeżeli pojedzie poza aso to już jest możliwość że nie będzie miał znaczenia.

    [b]astrofan[/b] możesz śmiało kupić lampy i wyłącznik świateł głównych z dwoma przeciwmgielnymi.
    Co do sterownika to najlepiej podjechać do aso i niech się podepnął Vasem do twojego auta i niech ci napiszą co sterownik obsługuje. Ja mam końcówkę 085D i mój oprócz czujnika płynu spryskiwacza i czujnika zużycia klocków hamulcowych nie obsługuje nic.

    [quote="astrofan"]Czyli jak :niepewny: ? Kupuję halogeny, nowy przełącznik świateł, podłączam halogeny do nowego włącznika świateł, podłączam Vag?,zaznaczam funkcję halogenów i świateł do jazdy dziennej w moim obecnym sterowniku i już? Przekręcam kluczyk i zapominam o światłach które same się włączają. Czy to tak będzie wyglądać i mogę zakupić już halogeny? 🙂 <!-- s:) -->[/quote]

    Nie zapomnij że musisz zrobić odpowiednią wiązkę z wtyczkami. Potem kodowanie sprowadza się do zaznaczenia funkcji halogenów i dziennego świecenia. To będzie wglądało tak że przekręcasz kluczyk i światła będą się świeciły .

  • [b]Tomuś[/b] no tak ale założyłem że przy tej kwocie w ASO to wchodzi w rachubę tylko druga opcja.

  • W Aso jest taka gadka że 2500 czy 3000 zł jest za prace serwisowe + części bez sterownika . Z mojej wiedzy sterownik z końcówką 087M kosztował około 1355 zł. Czyli z tego robi się nie zła sumka 😄 <!-- s:D -->
    Dlatego ile mogę to kupię w CZ po taniu i na samą prace mogę jechać do aso w Polsce ale się zastanowię czy tego nie założę w Frydku - Mistku w Aso.

  • Witam. Byłem w ASO i podpytałem o te halogeny. Montaż u nich to 1400zł(500-halogeny,250-włącznik, reszta-robota) Moduł komfortu nie gra rzadnej roli. W włączniku są niby odpowiednie piny i tyle.