Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Wybijajace bezpieczniki od gniazda zapalniczki.

Temat utworzony · 4 Posty · 1658 Wyświetlenia
  • Witam, przeglądałem juz inne watki dotyczace wybijajacych bezpieczników gniazda zapalniczki, ale niestety nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania....
    Pokrótce przedstawie swoje zmagania z "gniazdem zaplaniczki' :mur: <!-- s:mur: -->
    -bezpiecznik wybija w momencie podłaczenia jakiegokolwiek urzadzenia do gniazda zapalniczki

    • wymieniam zawsze bezpiecznik na własciwy 15 A
    • wymontowałem już tunel srodkowy w celu znalezienia przebicia na przewodzie i takowego nie znalazłem
    • gniazdo zapalniczki również jest dobre, juz wymienialem

    Czy ktoś ma podobny problem do mojego?, jeżeli tak to gdzie znalazł rozwiązanie.
    Prosze o dopowiedz.

  • Witaj. 🙂 <!-- s:) -->
    Zmierz napięcie na gniazdku . Jeżeli wybije bezpiecznik a nie pokaże napięcia to jest zwarcie. Jeszcze może być tak że przewody mogą być przytarte i w momencie połączania jakiegoś urządzenia leci łuk elektryczny i wybija bezpiecznik. Jeżeli nie uda sie Tobie przy czaić przez co wybija to można takie rzeczy jeszcze zrobić .

    1. zdemontować gniazdo zapalniczki odłączyć przewody elektryczne i je podłączyć je do jakiegoś urządzenia samochodowego o średnim poborze prądu np. dodatkowy wentylator na 12V. Może być tak że same gniazdko robi zwarcie i przez to bezpieczniki lecą.

    2. kupić bezpiecznik domowy automatyczny o wartości 16A i podłączyć za ten 15A i się bawić i sprawdzać gdzie się pojawi iskra to tam jest zwarcie lub jedzie ostro po łuku. Szkoda kupować dwie garście bezpieczników samochodowych które i są na chwile. 😕

    Do bezpieczników nie lutuj przewodów bo go spalisz! :szok:

    Napisz jak poszło, albo jak bedziesz miał jakieś nowe problemy.

  • Miałem tak - było uszkodzone gniazdo zapalniczki - wymień i zapomnij o usterce.
    omron

  • Dziekuje za pomoc 🆗 <!-- s🆗 --> , już sie uporałem z problemem gniazda zapalniczki.
    Pomocne okazało sie poprostu przeczyszczenie styków, ale to niestety to nie koniec moich zmagań z elektryką...., teraz nie działa mi sterowanie przednich szyb i nie jest to problem sterownika...