Witaj na forum Fabia Club Polska

Pytanie o lampke

Temat utworzony · 19 Posty · 4766 Wyświetlenia
  • Co to jest? Zaznaczone na czerwono na zdjęciu poniżej.
    [color=blue]
    [size=75]edit by vanhouse.[/size][/color]
    [url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d9dd2d072b5b59b1.html][img]http://images27.fotosik.pl/138/d9dd2d072b5b59b1m.jpg[/img][/url]

  • [quote="mariuszek_eu"]Co to jest foto lampka zaznaczone na czerwono[/quote]
    W jakim to języku napisałeś 😉 <!-- s;) -->

    W samochodach z klimą za kratką zdaje się jest jeden z czujników temp wewnętrzenej

  • a ja zawsze myslalem ze tam jest glosniczek (ten co tak niemilosiernie sie drze gdy rezerwa sie zapala) 🙂 <!-- s:) -->

  • ten wyjec jest w liczniku

  • [quote="kros"]W samochodach z klimą za kratką zdaje się jest jeden z czujników temp wewnętrzenej[/quote]
    Mam klimę. Do tej lampki lecą tylko 3 przewody wszytkie są do zasilania lampki (sprawdzałem jak modyfikowałem oświetlenie)
    Czujnik temp. jest za taką samą kratką ale tam gdzie są pokrętła od nawiewu i temp.

  • jezeli w instalacji sa tylko 3 przewodu to jest to

    obieg powietrza , jak zapalisz wszystkie zarówki - żeby sie nie grzało 🆗 <!-- s🆗 -->

  • [quote="Tomislav"]Czujnik temp. jest za taką samą kratką ale tam gdzie są pokrętła od nawiewu i temp.[/quote]
    Tak przy regulacji nawiewu też jest
    Właśnie dlatego napisałem "zdaje się"
    Bo "ponoć" tych czujników w kabinie jest więcej. Słyszałem że gdzieś koło nóg są również to i jeszcze gdzieś (lampka???).

    Wiem, że piszę "ponoć, słyszałem, zdaje się" (jedna pani drugiej pani) ale niestety nie mam potwierdzonych informacji w tym zakresie...

  • [quote="MŁODY"]jezeli w instalacji sa tylko 3 przewodu to jest to

    obieg powietrza , jak zapalisz wszystkie zarówki - żeby sie nie grzało 🆗 <!-- s🆗 -->[/quote]
    te 3 przewody to:

    1. 0V - masa
    2. 12V - plus na "sztywno"
    3. 0V - 12V -> rosnące lub malejące w tym zakresie, podłaczone w jakiś sposób to urzadzenia (sterownik) odbierajżcego sygnał z krańcówek w drzwiach. Jeśli nastawisz suwak na pozycję "zapalaj przy otwarciu" to podnosi sie do 12V dając różnice potencjałów 12-12=0V żarówki przygasają i gasną. Jeśli otworzysz spada gwałtownie do zera 12V-0 = 12V żarówki świecą.

    Ja tu nie widzę związku z temperaturą. Tymi przewodami nie są przesyłane żadne inne sygnały

  • W tym miejscu umiejscowiony jest mikrofon z zestawu głośnomówiącego, tak mi przynajmniej powiedział typek od którego brałem lampkę, jest tam umiejscowione takie małe czarne coś z własnym kabelkiem.

  • zapomniałem o tym właśnie mikrofon z zestawu głośnomówiącego 🆗 <!-- s🆗 -->

  • nie orientuje się ktoś gdzie jest układ odpowiedzialny za wygaszanie tej lampki? chciałem skrócić czas wygaszania bo jest stanowczo za długi... Zamknę drzwi, autko... idę i świeci się nie wiem z 15 - 30 sekund... wkurza mnie to bo sie zawsze zastanawiam czy zgaśnie czy nie 🙂 <!-- s:) -->

  • Podejrzewam, że czas jest ustawiony programowo i nie masz możliwości jego zmiany bez vaga.

  • buuuuuuuu :zalamany: Jakoś dam radę xD Na 90% jest tak jak mówisz mirku, bo rozbierałem lampkę ale tam nie ma rzadnego układu... ehhh te przemyślane rozwiązania :rotfl: <!-- s:rotfl: -->

  • Sorka że odkopuje ale nie będe zakładał nowego tematu jak jest ten.
    Ja mam problem z tą lampką że jak mam ustawioną na otwarte drzwi to ona świeci cały czas czy otwarte czy zamknięte, w ogóle nie gaśnie od tak nagle się stało.

  • chyba ksiakiś czujnik w drzwiach, jak mi trafiło krańcówkę w bagażniku to też przestała gasnąć (ta w bagażniku).

  • No to będziemy szukać który to taki brzydki czujniczek 🙂 <!-- s:) -->

  • to krańcówka w zamku pewnie. Ale z nią może być problem. Jest umiejscowiona w zamku a żeby się do niej dostać trzeba rozebrać dosłownie CAŁE DRZWI. Mam do wymiany u mnie, mam już kupioną, ale od roku nie mogę się za to zabrać 😄 <!-- s:D -->

  • [quote="mariuszek_eu"]Co to jest? Zaznaczone na czerwono na zdjęciu poniżej.
    [color=blue]
    [size=75]edit by vanhouse.[/size][/color]
    [url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d9dd2d072b5b59b1.html][url=http://images27.fotosik.pl/138/d9dd2d072b5b59b1m.jpg]Obrazek[/url][/URL][/quote]

    Witam. W jaki sposób mogę wymontować cały element widoczny na zdjęciu? To jest na zatrzaskach?

  • Zdejmujes tą przeźroczystą szybkę - trzeba ją podwadzić cienkim płaskim śrubokrętem, a potem wykręcasz 2 lub 3 wkręty już nie pamiętam i wysuwasz całą lampkę, co do tych drobnych otworków mają za zadanie odprowadzenie ciepła z żarówek.