Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] czujik temperatury zewnetrzenej

Temat utworzony · 6 Posty · 1365 Wyświetlenia
  • Witam czy podpowie mi ktos gdzie sie znajduje czujnik twperatury zewnetrznej

  • Zależy, jeśli go masz nie przymocowanego to gdzieś lata w przednim zderzaku, jak nie lata to jest przyczepiony gdzieś na przodzie, ja mam przy lewym halogenie (siedząc w samochodzie) 😛 <!-- s:P -->

    Zdejmij halogeny jak masz, kratki lub otwórz maskę i patrz od góry znajdziesz tam kabelek z walcowatą końcówką z wypustkami to to będzie 😛

    o ile Ci nie odpadł...mi jak nie działał czujnik to okazało się że wypadła całkiem końcówka, musiałem kupić wtyczkę i sam czujnik xD bo miło wiedzieć ile jest stopni ^^

  • Własnie nigdzie go nie wudzialm i obawiam sie ze nawet tego kabelka tez nie widziałem a jak go niema to znaczy ze cos było majstrowane?
    a jak mozna to powiedz gdzie dostałes ten czujnik?

  • Żeby nie skłamać czujnik z ASO w Opolu (40zł) i wtyczka (12zł), ale uważam że warto było 🙂 <!-- s:) -->
    możesz spr na allegro może też będą i trochę taniej?

    No nie wiem ja nie miałem wtyczki i czujnika, w ogóle, odpadł czy się urwało czy nie wiem co się stało, i ogólnie walał się ten kabelek, może tobie się gdzieś wcisną że go nie widać lub w ogóle ktoś go uciął bo nie wiedział co to chcący lub nie chcący i teraz nie możesz znaleźć 😞

    ja miałem majstrowane ale wiedziałem o tym od sprzedającego, i właśnie przez puknięcie przodem (jakaś pani walnęła) to się pozbyła przy okazji wtyczki z czujnikiem temperatury 😛

    więc nie wykluczone, mogło coś być u Ciebie.

    pzdr!

  • ostatnio jak jechałem to pokazała sie teperatura tyle ze -45 stopni czy to włsnie cos pokazało ze jest ten czujnik czy to po prostu tak sie stało bo zima i cos sie porabało komputerowi pokładowemu :oczami: jak na razie niemam gdzie zrobic wstepych oglendzin bo jest troche zimno no a oczyiscie przy takiej pogodzie to tylko garaz 🙂 <!-- s:) -->

  • To coś jest nie tak,
    albo źle komp odbiera albo czujnik źle nadaje...

    a czy to nie było przypadkiem -4.5 stopnia?
    bo termometr podaje połówki jak pewnie wiesz?
    może Ci kropki nie wyświetla 😛 <!-- s:P --> hehe

    pozostaje jeszcze kwestia montażu, nie możesz go montować na przelocie powietrza, bo jak będziesz jechał powiedzmy 100~km/h i będzie parę kresek temp. na minusie, a pęd powietrza będzie walił prosto w czujnik to Ci może pokazywać taką temperaturę, może to też być.
    ja od kiedy mam, zawsze pokazuje mi ok, nie było takich akcji hmm, ale mój jest schowany za halogenem który działa jak tarcza p.wiatrowa.

    Zrobił bym jeszcze oględziny wtyczki i samego czujnika.
    A jak nic z tego w/w to nie wiem 😞