Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] i [F2] Układ wstępnego żarzenia

Temat utworzony · 25 Posty · 12842 Wyświetlenia
  • Witam!

    Wymieniłem czujnik stopu, EPC przestało migać, a światełka świecą, aż miło 😉 :rotfl: <!-- s:rotfl: -->

    Znalazłem w Łodzi sklep z częściami do Skody (skodaczesci.pl), za 10zł podepną pod komputer, wykasują kod błędu i przy okazji sprawdzą, co i jak.

    Pozdrawiam,
    Luku

  • [b]Witam!

    Po półtora roku bezproblemowej jazdy znów coś się spieprzyło.
    Po wymianie 10A bezpiecznika tylnej wycieraczki ni stąd, ni zowąd zaczęły mi świecić: kontrolka 'Układu wstępnego żarzenia' oraz kontrolka 'Kontroli układu spalin'. Ktoś może się orientuje, co tym razem może być grane? 😕 <!-- s:/ -->

    Z góry dzięki,
    Łukasz

    PD. Ze światłami stopu jest wszystko okay.
    Mam Fabie 1.9 TDI '05.
    [/b]

  • Widocznie te kontrolki wiszą na tym samym zabezpieczeniu i teraz pozostaje vag i reset błędów.

    Podobną sytuację miałem kiedyś u teścia gdy został wyciągnięty bezpiecznik od poduszek.

  • Witam!

    Dzięki za odpowiedź, Mirku. Chyba jednak nie będzie tak prosto. Po podpięciu do VAGa kontrolki już nie migają (wykasowane błędy), ale oto raport:

    http://yfrog.com/j398954982j<!-- m -->

    Pomóż!

  • Hmm dużo tego, jak na jeden raz, ale póki co jeśli nic Ci nie świeci po resecie to bym nic nie ruszał, prawdopodobnie błędy te wygenerowały się na wskutek przerwania ciągłości obwodu pzez spalony bezpiecznik.