Witaj na forum Fabia Club Polska

Za krótkie pasy bezpieczeństwa

Temat utworzony · 4 Posty · 1398 Wyświetlenia
  • Witam wszystkich. Jestem właścicielem Fabki w wersji sedan'2007 oraz od ponad 2 tygodniem szczęśliwym ojcem. Niestety zderzyłem się z problemem montażu na tylnym siedzeniu nosidełka (firmy Karwala model Cargo)- okazuje się że pasy są za krótkie tzn lewy nie daje się zapiąć a prawy po dużych akrobacjach. Czy ktoś z forumowiczów miał podobny problem? Na Allegro znalazłem przedłużki pasów bezpieczeństwa: http://www.allegro.pl/item888885562_przedluzacz_pasow_bezpieczenstwa_60cm_carpoint.html<!-- m --> może ktoś to stosował- zastanawiam się nad bezpieczeństwem takiego rozwiązania. Na forach piszą o zamianie pasów tzn zamienić przód z tyłem ale jakoś nie podoba mi się takie rozwiązanie. Pozdrawiam

  • moim zdaniem możesz użyć tego przedłużacza. W końcu nie ingerujesz w napinacz lub inny mechanizm.

    D2mian

  • z tego co się ostatnio dowiadywałem to fotelik trzeba niestety dopasować do auta, głównie ze względu na długość pasów.
    także uważam że możesz użyć tej przedłużki,
    zamiana pasów to dość sporo pracy

  • Miałem kolego ten sam problem, jedynym skutecznym rozwiązaniem jest wybrać się po zakup fotelika fabką i próbować po kolei te co są sklepowej ofercie, któryś musi spasować. Niestety fabka nie ma zbyt długich pasów tylnich. Jeśli nie masz śladów użytkowania fotela, wróć do sklepu i wymień.