Witaj na forum Fabia Club Polska

Problem z zamkiem

Temat utworzony · 5 Posty · 1611 Wyświetlenia
  • witam
    ostatnio "ześwirował" mi zamek. Zaczął strzelać ryglami w czasie jazdy. Teraz, po podszuszeniu auta, raz działa ok, raz nie- niezależnie od twego czy używam kluczyka czy pilota, czy przełącznika w aucie (alarm wyłączyłem). Próba zamknięcia lub otwarcia auta kończy się często kikunastokrotnym strzelaniem zamkami. Nie wiem czy to ważne, ale dostałem z 6 miesięcy temu strzał w tył, wywaliło wyłącznik świateł w bagażniku, ale wszystko działało ok (lampkę zdemontowałem), do wtorku...
    bardzo proszę poradźcie, bo nie mam kasy na aso (jeszcze olej, przednia szyba, 😞 <!-- s:( --> wsio na raz).
    Akcja zaczęła się gdy zrobiło się bardzo mokro- najpierw zamek zaczął pracować w czasie jazdy. Potem, w nocy, w deszczu zaczął wyć alarm i zaczęło się strzelanie zamkami...
    czasem działa ok. czy jest szansa, że tylko cosik zawilgotniało i wystarczy podsuszyć? Jak tak to co i gdzie tego szukać?

  • sciagnij oslone plastykowa z klapy bagaznika. i tam w zamek wchodzą kosteczki odłącz kostke odpowiadającą za lampke w bagazniku mi pomogło ale swiatełka nie mam teraz .. poprostu padła krańcówka w zamku klapy tył jesli to ci pomoże co napisałem to zameczek klapy tył do wymiany pozdro

  • thx za info, ale to chyba jednak nie krańcówka z klapy: wstawiłem na noc autko pod daszek (krawędź dachu i tylni zderzak są na równi). I dziś zamek działa jak ta lala... czyli, chyba coś gdzieś zamokło... tylko gdzie tego szukać (okolice zamka z klapy są szczelne, nie było śladów wilgoci)?
    ma ktoś pomysł?
    Z góry dziękuję.

  • a spryskiwacz szyby tyl ci dziala bo czesto sie wychacza wezyk i calosc leci na zamwczek

    aha i proilaktycznie siknij odmrazacz do zamka niech sobie bedzie w srodeczku 😉 <!-- s;) -->

  • [quote]zameczek klapy tył do wymiany [/quote]
    krańcówke da się wymienić beż większego problemu - są tam 2 szt. a zamek jak jest niedomknięty to niezamyka jednej z nich. - wtedy można kabelkiem je zmostkowac i dwie funkcje bedą na 1 mikrostyku.
    jeśli miałeś robioną tylną belke to możliwe że coś teraz się poprzestawiało i nie zamyka tak jak należy.

    "strzelanie zamkami" tzn że wszystkie zamki świrują ? - jeśli tak to zobacz[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=122053]>>> TUTAJ <<<[/url]