Witaj na forum Fabia Club Polska

Powiązane ze sobą usterki?

Temat utworzony · 7 Posty · 1606 Wyświetlenia
  • Witam kolegów z forum :padam: <!-- s:padam: -->
    Ostatnimi czasy "zwaliła się" na mój biedny samochodzik masa dziwnych rzeczy.
    Widzę że to się rozwija może ktoś będzie umiał to powiązać lub wiedział co jest przyczyną i czy jest bardzo źle? oto symptomy;

    *centralny zamek - w prawych przednich drzwiach pasażera nie chowa się kołek co powoduje ciągle stukanie zamków w górę i w dól.

    *szyba elektryczna drzwii - w prawych przednich drzwiach pasażera raz działa raz nie.

    *światło czerwone dolne, drzwii prawych przednich pasażera - raz świeci raz nie.

    *podświetlenie guzika szyby elektrycznej prawych przednich drzwi pasażera, - raz świeci raz nie.

    *mruganie/przygasanie świateł mijania + przygasanie podświetlenia zegarów z towarzyszącym dziwnym dzwiękiem.

    *zapalanie kontrolki wspomagania - prawie zawsze zgrane z mruganiem/przygasaniem świateł.

    *przeciekanie drzwii kierowcy - po myjni mokra plama na oparciu fotela na wysokości ramienia.

    Help!

  • w przypadku drzwi - pod osłoną gumową jest wiązka kabi - sprawdziłbym połączenia ew. przeczyścił, może jakiś przewód nadłamany?
    czy centralny zamek masz dokładany czy fabryczny ? - może łącznik od siłownika się zblokował ? należałoby zdjąć tapicerke i zobaczyć.

    wspomaganie jest elektrohydrauliczne i bardzo pożera prąd - sprawdź kondycję aku , od tego zacznij. no i poziom płynu od wspomagania czy jest odpowiedni.
    a te drzwi od kierowcy, to może uszczelka nie przylega zbyt dobrze :zdziwko: <!-- s:zdziwko: -->
    pozdr

  • Centralny zamek jest fabryczny,
    Akumulator był kupiony miesiąc temu,
    mi to wygląda że brakuje prądu dla drzwi (kołek zamka, światełko czerwone, podśw. guzika el szyby) i dla świateł i wspomagania...tylko czemu?
    nawet jak przewody do drzwi są uszkodzone to pozostają światła i wspomaganie, więc w tym tyg sprawdzę wiązkę...

  • [quote]Centralny zamek jest fabryczny, [/quote]
    to jest tam układ prętów które jak są źle pozakładane to nie działają jak potrzeba i blokują się nawzajem - zdjąć tapicerke i sprawdzić.
    [quote]brakuje prądu dla drzwi [/quote]

    • sprawdzić kostke w drzwiach ( harmonijka ?)
      [quote]i dla świateł i wspomagania... [/quote]
      jeśli alternator jest słaby to aku jest niedoładowany i wtedy może tak być jak piszesz, może też czujnik skrętu dawać znać o sobie.
  • co do wspomagania to moze byc czujnik skretu lub malo plynu albo cos z pompa wspomagania wez sprawdz na komputerze to wspomaganie bo mam ten sam problem ze wspomaganiem i mruganiem swiatel i oswietlenia u mnie wyszlo ze to czujnik skretu ale jeszcze go nie wymienilem tak wiec nie wiem czy to ma cos wspolnego z tym

  • Dzięki wam, za pomysły,
    teraz ma być ładna pogoda na śląsku opolskim to będę sprawdzał z kumplem;>

  • Diagnoza

    Kontrolka wspomagania - czujnik skrętu.

    Drzwi i problemy z nimi - rozebranie kostki, przeczyszczenie styków, sprawdzenie każdego kabla, 1 cienki brązowy o ile pamiętam, lutowany gdyż się złamał w trakcie sprawdzania, i problem znikł do teraz wszystko pięknie, ładnie.

    🙂 <!-- s:) -->

    cdn