Witaj na forum Fabia Club Polska

Sdi 1.9 gaśnie podczas jazdy

Temat utworzony · 4 Posty · 1974 Wyświetlenia
  • Witam posiadam od niedawna fabie sdi 1.9 z 2000r. pierwszy miesiąc autko sprawowało sie bez zarzutu. Wczoraj musiałem wczesnie rano wyjechac i tu po przejechaniu jakis 7 km. awaria silnik po prostu zgasł, bez wczesniejszego szarpania, czy tez nierównomiernej pracy.
    Dzis sytuacja sie powtórzyła ale udalo mi się dojżeć kilka szczegułów mianowicie podczas jazdy obroty nagle spadaja do zero zapala sie kontrolka akumulatora oraz doslownie na sekundę kontrolka grzania świec.Po przekreceniu kluczyka autko odpala niemal natychmiast.
    Zaobserwowalem tez ze podczas odpalania po dluzszym postoju nawet w zimną noc, autko odpala ciężej natomiast kontrolka swiec tez pali sie tylko sekundkę, czy nie powinna nagrzewac sie troszke dluzej? Czy przyczyna mogą byc świece?

  • Witaj. 🙂 <!-- s:) -->
    Zobacz znaczy się sprawdź cewkę (czy jej odpowiednik w silniku diesla), czujnik położenia wału, bo przy takich objawach jak piszesz to tylko to mi się nasuwa na myśl. Świece też możesz obejrzeć , ale na mój gust to nie one są winne.
    Pozdrawiam. 🙂

  • Kolego na początek to bym wymienił filtr paliwa ON. Jeśli chodzi o świece to grzeją poniżej 5 stopni i wtedy kontrolka od świec powinna się palić dłużej niż 1s 🙂 <!-- s:) -->
    Pozdrawiam.

  • Filtr jest nowy, byl juz wymieniany, natomiast stalo sie tak tylko 3 razy a przez ostatnie 1.5 miesiaca faba chodzi bez zarzutu.