Witaj na forum Fabia Club Polska

Problem z silnikiem

Temat utworzony · 2 Posty · 796 Wyświetlenia
  • Witam wszystkich forumowiczów.
    Przejdę do konkretów od razu. Mam następujące problemy z fabią 1.4 16v LPG.
    Po dogrzaniu silnika najczęściej w staniu w korkach przy dużej temp powietrza zapala mi się kontrolka oleju i mruga 3 serie po trzy razy następnie non stop z malutką przerwą. Wyczytałem tutaj na forum żeby spr stan oleju jest ok. dalej czujnik wymieniłem ok. niecały rok temu wymieniłem pompę oleju a kontrolka dalej mruga. Przy zimnym silniku ten objaw nie występuje. Mechanik doradził mi żeby kupić dodatek do oleju firmy liqui moly ceratec ale dalej nic jak mrugała ta mruga.
    Drugim dziwnym objawem jest falowanie minimalne obrotów na "luzie: i wolnych obrotach silnika. NIe wiem jak to opisać.... zazwyczaj kiedy kończy mi się lpg w zbiorniku to podczas pracy na wolnych obrotach silnik zaczyna mi że tak się wyrażę "perkotać" szarpie całą budą a o silniku w komorze nie wspomnę! Potem traci na mocy nie ma kompletnie czym jechać żeby wrzucać wyższe biegi trzeba bdb rozpędzić auto. WYmieniłem świece przewody i dalej to samo.
    Z góry dziękuję za pomoc, mam nadzieję że w miare jasno opisałem moje problemy. pozdrawiam i czekam na odp.

  • Jeśli chodzi o pierwszą część odnośnie kontrolki to może trzeba by sprawdzić ciśnienie kompresje na cylindrach, jak piszesz masz silnik 1.4 16V 75KM. Silniki te trapiła wada fabryczna czyli zamarzała woda w odmie silnika, wiele silników się przez to przytarło, a nawet zatarło być może i Twój.
    Co do drugiej części sądzę, że jest potrzebna porządna reg. gazownika.