Witaj na forum Fabia Club Polska

Soczewka FII 2008r

Temat utworzony · 3 Posty · 830 Wyświetlenia
  • Przepraszam jeśli dubluje temat ale nie bardzo mam czas szukać i przeglądać.

    Mam w Fabce II reflektory soczewkowe...czy jest jakaś możliwość rozebrania lampy i przeczyszczenia soczewki - chodzi o dość mało inwazyjny sposób. Zauważyłem od jakiegoś czasu jakby reflektory utraciły swoją skuteczność... Gdzieś tez czytałem że soczewki potrafią się wypalać pod wpływem temperatury wytwarzanej przez żarówkę (miałem Philips BlueVision). Mam zamiar zainwestować w "zenona" (xenon) fabrycznego (łącznie ze zderzakiem od Roomstera). Jednak wpierw chciałbym się dowiedzieć czy jest jakaś opcja wyczyszczenia lub inny sposób polepszenia efektywności soczewki?

  • Fabrycznego xenona ?

    Ani w F2 ani w Roomsterze nie ma takich bajerów.

    pozdro

  • Jest taki bajer w OctII - chodzi mi o fabryczne przetwornice i resztę elektryki - bądź co bądź mam już sporo bo mam projektory DE - wiec mam już samoregulację...spryskiwacze będą od Roomstera...tylko zostały flaki samego ksenona - nie wiem tylko że jest możliwość adaptacji mocowań do żarnika? Ale to już problem mojego znajomego...uważa że wszystko da rade zrobić.