Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Dystanse.. opinie itp.

Temat utworzony · 14 Posty · 6873 Wyświetlenia
  • Ten temat chyba nie byl poruszany wiec chcialbym, aby sie tu pojawil 😎 :idea: <!-- s:idea: -->

    Jakie sa skutki negatywne i pozytywne zalozenia dystansow :?:
    Czy ktos z Was ma zalozone dystanse :?: Jesli tak to podajcie rozmiary (mile widziane zdjecia 😉)

    Jestem bardzo niezdecydowany jesli chodzi o wybor grubosci dystansow :roll: . Nastawialem sie na 20 mm.. Poczytalem troszke na ten temat, ale chce wiedziec rowniez co Wy o tym sadzicie.
    Zapraszam do dyskusji :arrow:

  • Fajna rzecz tylko nie dla mnie.Jak jeździsz z rodzinką to nie polecam
    Wczesniej miałem w Astrze GSI i prezentowało sie ok,ale wtedy jezdziłem sam.

  • Jeśli masz dużo kaski i stac cie na częste wymiany zawieszeń do dystanse są w sam raz dla ciebie 😎 .

  • Dzieki chlopaki za rady, ale moze cos wiecej sie rozpiszecie na ten temat?
    Chodzi mi o konkrety typu: jesli zalozysz to wszyscy sie beda z ciebei smiali itp 😛 <!-- s:P -->PPP
    Zrezygnowalem z 20 mm.. Moze 10 mm nie bylyby takim zlym pomyslem?
    Najprawdopodobniej zwieksze zuzycie lozysk lecz czy az tak bardzo ze po 15 tys bede zmuszony wymienic wszystkie lozyska?

  • czy po 15 tyś bedziesz musiał zmieniac łożyska tego nie wiem, ale napewno wszystko bedzie sie szybciej kończyć. Śmiać sie z ciebie nie będą napewno 😉

  • Łożysko jest fabrycznie wprasowane w piastę, ale czego polak nie potrafi, słyszałem już, że koło kraka została opracowana technika wymiany samego łożyska, a piasta zostaje stara. Koszty w tym przypadku ewentualnej wymiany sporo spadną.

  • [quote="MirekS"]Łożysko jest fabrycznie wprasowane w piastę, ale czego polak nie potrafi, słyszałem już, że koło kraka została opracowana technika wymiany samego łożyska, a piasta zostaje stara. Koszty w tym przypadku ewentualnej wymiany sporo spadną.[/quote]

    Polok zdolna Bestia

  • Napewno zdolna jak z 2 samochodów złoży 1, to takie łożysko nic trudnego :-D, ja bym sie bał takich oszczędności. Również odadzam dystanse.

  • [quote="Łukasz"]ja bym sie bał takich oszczędności.[/quote]

    Jeżeli gość ma praskę dorobioną do wprasowywania łożysk to nie ma się co bać, jak mi zaczną szumieć, mam nadzieję, że szybko to nie nastąpi to przejadę się do niego i luknę na to cudo i ewentualnie wykonam naprawę. Także to by były naprawdę oszczędności, a za resztę co mi zostanie będę soczył :piwko: .

  • Ale wiecie co.. bardzo malo ludzi jakos popiera ten pomysl z dystansami wiec chyba sobie dam spokoj z tym i bede zmuszony kupic na wiosne po prostu odpowiednie felgi :?
    Szkoda mi meczyc autko zwlaszcza, ze zawieszenie w fabii jest jak na moje odczucie i tak bardzo delikatne..

  • Tak jak mowisz wolf, gdzie nie czytam to wszyscy odradzaja dystanse. Autko ladnie wtedy wyglada, ale na wystawe, a nie do jazdy na codzien.
    Lepiej zainwestowac w odpowiednie felgi z odpowiednim ET i o odpowiedniej szerokosci.

  • kto zna kogos dobrego co poszerzy mi autko o kilka cm

  • istnieje cos takiego jak dystanse ktore zakladasz na miaste a nastepnie zakladasz na to kola. NIe bawilem sie tym osobiscie ale widzialem to i dziala to calkiem niezle. Jesli jednak masz obnizone auto to kola moga osierac o blotniki a to dos niebezpieczne. Wazne aby wszystko robic z glowa 😉 <!-- s;) -->

  • dlatego chce poszerzyc nadkola