Witaj na forum Fabia Club Polska

Parujje z kolektora, skąd wyciek i czego wyciek ?

Temat utworzony · 3 Posty · 2195 Wyświetlenia
  • Siena, pisze z prośbą o pomoc i wskazówki, po podpaleniu auta z pod maski między termostatem a listwa wtryskow wydobywa się para jakby z pod osłony kolektora, nie są to spaliny gdyż przy zatkanym wydechu para nie wydostaje się stamtąd, układ jest szczelny, po chwali przestaje odparowywac więc musi to byc jakąś ciecz, wymieniłem świeżo termostat obudowe oringi bo podejrzewałem wyciek stamtąd i że to płyn tam odparowywuje ale powtórzyło się zdarzenie zaraz po wymianie termpstatu obudowy itd widać było mokry ślad i mnóstwo krysztalkow, natomiast para ta wskazuje po zapachu że nie jest to płyn chłodniczych tylko jeżeli już to olej, musi ktoredys spływać na kolektor i odrazu odparowywac, macie jakiś pomysł na to skąd to może być 😞 ? Teoretycznie kolektor jest między uszczelka pokrywy zaworów a uszczelka po glowica a do góry olej się nie przemieszcza więc może skapuje z pod pokrywy zaworów, co myslicie? mam fabie 1.4 mpi 44 kw

  • masz wyciek spod czujnika temperatury

  • Nie możliwe, wymienany był oring przy wymianie termostatu i obudowy 🙂 wykluczam opcje wycieku z pod termostatu z obudowy i z czujnika 😉 <!-- s;) -->