Witaj na forum Fabia Club Polska

Tylna kanapa zoblokowana

Temat utworzony · 4 Posty · 5217 Wyświetlenia
  • Może mi ktoś podpowie jak jak odblokować tylną kanapę gdy urwała się zapadka i nie można złożyć oparcia. Jak rozmontować lub wyjąć tą zapadkę z oparcia.

  • Zapadka? W sensie klamka - tak luźno chodzi ?

    Kanapę należy wtedy otworzyć od strony bagażnika płaskim śrubokrętem.

    Samą klamkę, a właściwie popychacz odryglowujący bo tak to się fachowo nazywa, można również podważyć płaskim śrubokrętem - trzyma się na dwóch zaczepach.

    Powinna wyjść bez większych problemów - w razie czego i tak jest już bezużyteczna.

    pozdro

  • [quote="zielarzlol"]Zapadka? W sensie klamka - tak luźno chodzi ?

    Kanapę należy wtedy otworzyć od strony bagażnika płaskim śrubokrętem.

    Samą klamkę, a właściwie popychacz odryglowujący bo tak to się fachowo nazywa, można również podważyć płaskim śrubokrętem - trzyma się na dwóch zaczepach.

    Powinna wyjść bez większych problemów - w razie czego i tak jest już bezużyteczna.

    pozdro[/quote]
    Co do otwarcia kanapy to OK!!! -Ale następnie kanapę można łatwo naprawić - na 100% uszkodzone jest cięgno dźwigni kanapy - po wyjęciu tego elementu jest na nim nr VW - koszt 10 zł już to przerabiałem - pozdro mar04 .

  • Nie cięgno, tylko tak jak pisałem wcześniej popychacz odryglowujący bo tak to się nazywa 🙂 <!-- s:) -->

    Żeby uściślić:

    Fabia przed liftem: 6Q0 885 643 ( lewa ) 6Q0 885 644 ( prawa )

    Fabia po lifcie: 6Q0 885 643 ( lewa ) 6Q0 885 644 ( prawa ) lub 6Q0 885 643 A ( lewa ) 6Q0 885 644 A ( prawa )

    Fabia 2: 6Q0 885 643 A ( lewa ) 6Q0 885 644 A ( prawa )

    pozdro