Witaj na forum Fabia Club Polska

Licznik w Fabii... potrzebuję pomocy

Temat utworzony · 8 Posty · 3143 Wyświetlenia
  • Witam :przestraszony: mam taki problem wymieniłem diody w liczniku na niebieskie i czerwone po kilku miesiącach przestały świecić od temperatury i paliwa więc wymieniłem na takie same nowe ,złożyłem podłączyłem licznik zapaliłem i zgasł licznik nie pokazuje nic całkiem martwy po zapaleniu świateł świeci się kontrolka po włączeniu kierunkowskazów jest cisza nic nie pyka ani kontrolki nie mrugają ale kierunki działają, nie mogę odpalić samochodu. Bezpieczniki sprawdziłem te w puszce od strony drzwi i te w akumulatorze ,akumulator jest naładowany. Po podłączeniu Vaga pokazuje w Sterownik magistrali CAN błąd numer 1317 Sterownik tablicy przyrządów-J285 magistrala CAN brak sygnału. Płytkę oglądnąłem nie widać żeby było gdzieś zwarcie czy coś :przestraszony: :przestraszony: Bardzo Proszę o Pomoc co mam robić Wymiana licznika lub wizyta w serwisie będzie trochę kosztować a najbliższy serwis mam 50km odemnie a fabia nie odpala żeby wogóle dojechać. Proszę o pomoc co zrobić ,co sprawdzić? nie mam nikogo kto by miał licznik do fabi aby sprawdzić czy inny działa. :help: :help: <!-- s:help: --> Jestem ze Świebodzina woj. Lubuskie

  • sprawdz bieguny diodek. W diodach jest wazne umiescowanie plusa i minusa 🙂 <!-- s:) -->

  • były wlutowane napewno dobrze zawsze dłuższy drucik to plus. nawet wylutowałem je zeby zobaczyć co będzie bez diód. To wyglądało tak ze po podpięciu tych dwóch kostek z tyłu pojawiło się dosłownie na ułamek sekundy wszystko normalnie na wyświetlaczach i zniknęło. No i teraz jest tak jak opisałem wcześniej. WIęc twoja podpowiedź niestety odpada 😞 😞 😞 😞 😞 <!-- s:( -->

  • Witaj !

    Przykro że Ci się takie coś przytrafiło-ale trudno-sorry za szczerą radę--jeśli nie siedzisz w elektronice choć trochę ,to zawieź chociaż same zegary do serwisu.Nie chciałbym przeczytać że sobie coś jeszcze więcej zepsułeś ! Wiem że to boli i wkurza ,lecz ja tak właśnie bym
    zrobił .Odwrotne podłączenie diody mogło już narobić dziadostwa,choć teoretycznie powinna przestać działać tylko to dioda odwrotnie podłączona.
    sorry za szczerość
    pozdrawiam
    omron

  • Witaj ! ! !

    ojciec jest elektrykiem i oglądną tą płytkę i mówi ze niema nigdzie przerwanej ścieżki ani zwarcia czy coś ze wygląda na ok. myślę kupić używany licznik tylko ten jest 6Y0 920 880 a ten który mogę mieć jest od fabi po liftingu i ma końcówkę symbolu 883 i tez jest od benzyny 1.2 12V czy on będzie pasował ?? 😐 <!-- s:| -->

  • Bardzo Dziękuje za pomoc nikt nie potrafi pomóc oprócz dwóch osób które się zainteresowały.

  • [quote="Fabia Lubuskie"]Bardzo Dziękuje za pomoc nikt nie potrafi pomóc oprócz dwóch osób które się zainteresowały.[/quote]

    Ogólnie zasada na forum jest taka, że jak ktoś coś wie to pisze, a jak nie to nie ma sensu zaśmiecać tematu postami które nic nie wnoszą do sprawy, tak jak ten przeze mnie właśnie napisany tylko po to by Ci to wyjaśnić.

  • Dokładnie... pozatym w sumie się zastanawiam gdzie ty w diodach SMD masz druciki... bo ja nie widziałem... chodzi mi o te z montażem powierzchniowym.

    Aha... i tu przyłączę się do MirkaS. po co ten dodatek Twój ? dwie osoby się zainteresowały... a co ktoś miał Ci napisać... "oj jesteśmy z Tobą... trzymamy kciuki! nie martw się, będzie dobrze..." Albo żeby ktoś Ci dawał jakieś bezsensowne rady " a kluczyk w stacyjce przekręciłeś?" ...

    Wybacz mój cynizm ale przeglądam różne fora i nie potrafię zrozumieć takich ludzi którzy mają żal z niewiadomo z jakiego powodu.

    Powodzenia