Witaj na forum Fabia Club Polska

Dwójka i czwórka ciężko wchodzą

Temat utworzony · 11 Posty · 1404 Wyświetlenia
  • Witam!

    Praktycznie nagle, tzn. po uruchomieniu Fabianki, z dużym trudem mogę zmieniać biegi z 1 na 2 i 3 na 4. Nie wiem co jest grane, poprzedniego dnia wszystko było ok. Biegi wchodzą, ale 90% razy nie chce załapać za pierwszym razem, muszę cofnąć na luz i 'siłowo' dopchnąć, zwłaszcza dwójeczkę.

    Staram się raczej oszczędzać auto, czasami szybciej ruszę itp.

    Proszę o pomoc! Święta lada dzień, będę w rozjazdach, nie wiem, czy pakować się Fabianką w trasę :kwasny: <!-- s:kwasny: -->

    Pozdrawiam,
    Luku

  • Sprawdz sychronizator biegow. Z opowiesci slyszalem ze to jest najczestsza przyczyna takiego stanu rzeczy. Ewentualnie sprawdz czy masz olej w skrzyni (moj kumpel nie mial nic w misce ) i ewnetualnie ile. 🙂 Bo wduszanie biegu na sile wczesniej czy pozniej nie skonczy sie niczym dobrym 😕 <!-- s:/ -->

  • Jestem po wizycie u mechanika. Na wstępie postraszył mnie, ze to "na pewno ułamany ząb". Po kilku chwilach okazało się, że było ponad 1cm luzu na pewnej magicznej lince i po naciągnięciu, wszystko gra 🙂

    Pozdrawiam,
    Luku

  • No to dobrze, bo trochę z duszą na ramieniu zacząłem czytać [b]Twój[/b] temat.

  • No ja tez. 😉 [b]MirekS[/b], Popatrz jak to jest czlowiek doszukuje sie nie wiadomo jak skomplikowanych usterek a sprawa okazala sie trywialna :] Slyszalem ze to dodsc typowe dla ludzi z technicznym wyksztalceniem 😉 <!-- s;) -->

  • Lord_Nikkon , MirekS: Wam jak Wam, ale mnie spadł kamień z serca, zwłaszcza że jutro Wigilia [url=http://www.allegro.pl/search.php?string=skrzynia+biegow+fabia+1.9&sourceid=Mozilla-search&order=pd]yyy[/url]

  • No jak już zacząłeś szukać skrzyń na allegro to ..., na szczęście wszystko się dobrze skończyło. Smacznej wigilii 🙂 <!-- s:) --> .

  • hol hol hol mikolaj mialby sporo noszenia a i choinka musialaby byc naprawde spora 😉 . Spokojnych swiat. :] <!-- s:] -->

  • Dzięki! Wesołych Świąt raz jeszcze!

  • Dobrze ,że u nas nie ma zwyczaju wkładania prezentów do skarpety...bo wyobraźcie sobię tą skarpetę :przestraszony: <!-- s:przestraszony: -->

  • Auto sprawne, bak pelny, to musza byc wesole. 😉 <!-- s;) -->

    Koko
    O ja pier papier a ja wlasnie dostalem od Faiata nowy silnik i sprzeglo na swieta, rany boskie i wyobraz soebie taka skarpete na silnik 2,4 litra pieci cylindrowy rzedowy :przestraszony: :przestraszony: :przestraszony: :przestraszony: :przestraszony: :przestraszony: :przestraszony: Mikolaj musialby wygladac jak pudzian :super: :super: