Witaj na forum Fabia Club Polska

Wiązka w drzwiach kierowcy

Temat utworzony · 5 Posty · 3048 Wyświetlenia
  • Witam

    Mam pytanie jak się dobrać do wiązki w drzwiach kierowcy, chodzi mi o miejsce gdzie są schowane przewody w gumowej osłonie, otwierając szerzej drzwi widać tą osłonę, w środku są przewody które na skutek pracy(otwieranie i zamykanie) popękały. Objaw opisywanej usterki to warujący centralny zamek, raz działa raz nie, itp. Chciałbym wymienić uszkodzone kable ale jak się do nich dostać? jest tam gdzieś jakaś wtyczka? może trzeba demontować tapicerkę nad nogami kierowcy? Proszę o wskazówki. Pozdrawiam

  • przy rączce otwierania klapy jest plastik na zatrzaskach i chyba na wkrętach - należy zdjąć rączke od otwierania maski by go zdjąc.
    tapicerke z drzwi tez musisz zdjąć, a pod nią bedzie "blacha" która jest albo nitowana, albo na śrubach. po jej zdjęciu wszystko bedzie jasne.
    oczywiście do niej montowany jest zamek i prowadnica szyby.

    i złota reguła - nic na siłe ( użyj młotka 🙂 <!-- s:) --> )

    zobacz najpierw pod samym peszlem - może wtyczka jest zalana.

  • Dziękuje za odpowiedz, tapicerkę od drzwi mam już opanowaną, jakiś czas temu wymieniałem mikro-styk w zamku w drzwiach, na moje szczęście drzwi są skręcane na śrubach. Teraz przyszła pora na wiązkę, właśnie zastanawiałem się jak się do niej dostać od strony kierowcy, za jakiś czas zabiorę się za to i dam znać jak poszło. Jeżeli ktoś ma jeszcze jakąś dobrą poradę w tym temacie to chętnie przeczytam 🙂 <!-- s:) -->

  • Prosze o rade jak sie dobrac do mikrostyku w zamku i gdzie go dokupić?

  • Ruska strona ale obrazki wszystko idealnie tłumaczą http://forum.skoda-club.ru/viewtopic.php?t=20473<!-- m --> . co do mikro-styku kup na allegro wpisz mikrostryk vw, zmów sobie ten czarny, da się go rozebrać i przełożyć sama gore, w zasadzie tylko to się uszkadza przez ścieranie.