Witaj na forum Fabia Club Polska

Brak możliwości regulacji światła lewego

Temat utworzony · 7 Posty · 1386 Wyświetlenia
  • Witajcie. mam problem. Nie mogę wyregulować lewego światła w fabce. Kręcenie pokrętłami regulacyjnymi nic nie zmienia położenia lampy. Co jeszcze jest dziwne jak pokręce regulacją świateł w samochodzie prawe światło reaguje a lewe nie. Proszę o pomoc

  • możliwe że jest uszkodzony silniczek w lampie i dla tego nie reaguje

  • Czasem się trafi, że się woda dostaje i przy minusie blokuje opcje"ruchu" ale raczej silniczek.... W Lanosie miałem problem z jakimś gwintem?! Tak powiedzieli w ASO że starł się gwint na śrubach regulujących (plastikowych) i pomimo pracy silniczka czy kręcenia nie działa to tak jak należy.... Czy masz taką sytuację nie wiem 🙂 bo w lanosie to prawie jak w dużym fiaciorze 🙂 <!-- s:) --> trzeba było przywalić żeby coś działało!

  • a gdzie umieszczony jest ten silniczek i ewentualnie ile on kosztuje. silniczek można wymienić samemu czy trzeba jechać do jakiegoś serwisu

  • Przypuszczam, że sam silniczek nie będzie drogi... ale wymiana samemu z tego co ja słyszałem odpada... Ale to musisz jeszcze dopytać bo nie jestem pewien tej kwestii.
    :niepewny: <!-- s:niepewny: -->

  • Miales jakas drobna kolizje?
    Wystarczy niewielka kolizja i zamocowanie lampy peka. Lampa jest zamocowana, jesli sobie dobrze przypominam, na 4 srubach (opis mozna znalezc na forum). Sprawdz czy reflektor jest zamocowany "na stywno", czy sie moze rusza i zobacz zamocowania. Gdyby byly zlamane - nie musisz kupowac calej lampy - zamocowania da sie wymienic osobno - maja swoj numer - spytaj w warsztacie. Motorek nie jest trudno wymienic, ale dosc trudno jest wyjac reflektor - zobacz opis na forum. Motorek zawiera rowniez elektronike, niestety trzeba zamowic komplet. U mnie byly zlamane 3 z czterech zamocowan reflektora oraz dzwignia laczaca motorek z reflektorem (jest tam takie ruchome polaczenie za pomoca przegubu kulkowego). Zamocowania wymienilem (niestety Nr czesci juz nie mam) a dzwignie skleilem zywica. Dziala juz ponad pol roku.

  • Zamieszczam pare fotek - zaznaczam ze nie ja je robilem - mam nadzieje ze nie naruszam praw autorskich.