Witaj na forum Fabia Club Polska

Autoalarm wersja "scyzoryk"

Temat utworzony · 2 Posty · 1225 Wyświetlenia
  • Witam wszystkim od niedawna jestem posiadaczem Fabii 1.4 Confort 2001 chciałbym zamontować autoalarm w wersji scyzoryk np. http://www.denken.com.pl/index.php?p126,autoalarm-rtx-cs2-new<!-- m --> .

    Moja skoda ma immobiliser i teraz nie wiem jak to się ma do tej wersji 'scyzoryk'.

    1. Muszę iść dorobić grot (ile to może kosztować ??? może ktoś wie) na stronie firmy dorabiającej klucze znalazłem coś takiego "dorabianie i kodowanie kluczy z immobilizerem". Jak to się odbywa ? Nie chce przekładać układu z oryginalnego kluczyka.

    2. Będę musiał kupić jakiś dodatkowy układ do tego 'scyzoryka' ? aby moja skoda z immobilizerem ruszyła może mi ktoś to wytłumaczyć bo nie chcę ostro przepłacić za tą wersje 'scyzoryk'

    3. Czy mogę zrobić w mojej fabii osobne zamykanie otwieranie tylko klapy bagażnika?

    wszystkim dzięki za odpowiedzi

  • [quote="Maxxio"]
    Moja skoda ma immobiliser i teraz nie wiem jak to się ma do tej wersji 'scyzoryk'.
    [/quote]
    klucz do otwierania ma wbudowany transponder do immo, czy ten "nowy scyzoryk" ma możliwość kodowania pod immo ?

    [quote="Maxxio"]

    1. Muszę iść dorobić grot (ile to może kosztować ??? może ktoś wie) na stronie firmy dorabiającej klucze znalazłem coś takiego "dorabianie i kodowanie kluczy z immobilizerem". Jak to się odbywa ? Nie chce przekładać układu z oryginalnego kluczyka.
      [/quote]
      Dla klucza "scyzoryk" dorobienie grota to koszt ok. 10 - 20 zł, do zaprogramowania klucza z immo potrzebny jest PIN kod ( na przywieszce do kluczy) koszt kodowania - ok. 100 - 200 zł. ( odczytanie PIN-u + kodowanie)

    [quote="Maxxio"]
    2. Będę musiał kupić jakiś dodatkowy układ do tego 'scyzoryka' ? aby moja skoda z immobilizerem ruszyła może mi ktoś to wytłumaczyć bo nie chcę ostro przepłacić za tą wersje 'scyzoryk'
    [/quote]
    Najlepiej podjedź do "speca" od VAG-a w Twojej okolicy bo jak sam zaczniesz modyfikacje, może okazać sie ze pewnych rzeczy nie przeskoczysz i dojdziesz do wniosku ze szkoda czasu i pieniedzy ...

    [quote="Maxxio"]
    3. Czy mogę zrobić w mojej fabii osobne zamykanie otwieranie tylko klapy bagażnika?
    [/quote]
    patrz pkt.2

    [quote="Maxxio"]
    wszystkim dzięki za odpowiedzi[/quote]
    nie wiem czy pomogłem, ale nie ma sprawy 😉 <!-- s;) -->