Witaj na forum Fabia Club Polska

Fabia Kombi na ile?

Temat utworzony · 18 Posty · 3313 Wyświetlenia
  • Witam,

    proszę uprzejmie mnie oswiecic, na ile km mniej wiecej przewiduje sie Fabie Kombi roczniki '04 wzwyz? Nie wiem, czy w ogole mozna cos takiego okreslic, ale poniewaz jestem w trakcie szukania takiego autka nie wiem, z jakim przebiegiem brac, bo na rynku 100k-160k to standard, z tego co widze po ofertach.

    Pozdrawiam
    Łukasz

    I przy okazji jeszcze jedno pytanie - w 2004 Fabki przeszly lifting zewnetrzny, tak? A dokladnie od ktorego miesiaca? Interesuje mnie ta nowsza wersja, niepotrzebnie nie chce sie naciac na jakiegos psikusa.

  • Moja jest z kwietnia 2004.Jeszcze przed liftingiem. Mam 52 kkm przebiegu.
    Jak widzisz przebieg jest wartościa względną. W/g mnie 100 kkm na 4 latka jest do przyjęcia natomiast te 160 lub więcej to chyba przedsada ( no chyba że auto jezdziło w firmie) a od takich to radzę z daleka. 😉 <!-- s;) -->

  • Co do przebiegu szukaj z jak najmniejszym. Ja 4 - letniego auta z przebiegiem 100 tys bym nie kupił. Na rynku jest taka ilość fabii, że można znaleźć rodzynka.

  • ja mam juz przejechane 180.000 i jeszcze zadnej awari nie mialem oprocz uszkelki od termostatu 😉 <!-- s;) --> wiec jeszcze powinna fabia dlugo wytrzymac

  • Zacznijmy od poczatku - zalezy o jakim silniku myslisz. Wiadomo - im wiekszy silnik tym wiecej przejedzie. Oraz im silnik bardziej wysilony tym mniej przejedzie. No i do tego pytanie diesel czy benzyna? 160kkm dla Fabki 1.9 TDI czy SDI to nie wiele. Dla 1.2 HTP to juz sporo.

  • [quote="yenerau"] No i do tego pytanie diesel czy benzyna? [/quote]

    [b]Luku[/b] szuka [color=red]TDI[/color], [url=http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=3617]TUTAJ[/url] info.

  • A to 160 000 jest zupelnie ok - 40kkm rocznie to ja tyle robie.
    Niemniej jednak przyklad Mirka czy moj (ja kupilem swoja gdy miala 6 lat z przebiegiem 68 000) pokazuja ze warto czekac na okazje - czasem sie trafiaja prawdziwe perelki. Tylko przy zkupie trzeba byc bardzo, bardzo ostroznym.

  • Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i przemyślenia.

    [quote="MirekS"]Co do przebiegu szukaj z jak najmniejszym. Ja 4 - letniego auta z przebiegiem 100 tys bym nie kupił. Na rynku jest taka ilość fabii, że można znaleźć rodzynka.[/quote]

    [quote="yenerau"]A to 160 000 jest zupelnie ok - 40kkm rocznie to ja tyle robie.
    Niemniej jednak przyklad Mirka czy moj (ja kupilem swoja gdy miala 6 lat z przebiegiem 68 000) pokazuja ze warto czekac na okazje - czasem sie trafiaja prawdziwe perelki. Tylko przy zkupie trzeba byc bardzo, bardzo ostroznym.[/quote]

    Gdzie ten rynek? Jak patrze po Internecie to kiszka. A do giełdy samochodowej jakoś nie mam przekonania. Mam miesiąc czas do końca sierpnia na kupno, później już auto MUSI być, bo wznawiam DG i czymś towar trzeba wozić. Więc niecałe 2 miechy zostały.

    [quote="yenerau"]Zacznijmy od poczatku - zalezy o jakim silniku myslisz. Wiadomo - im wiekszy silnik tym wiecej przejedzie. Oraz im silnik bardziej wysilony tym mniej przejedzie. No i do tego pytanie diesel czy benzyna? 160kkm dla Fabki 1.9 TDI czy SDI to nie wiele. Dla 1.2 HTP to juz sporo.[/quote]

    Tylko i wyłącznie 1.9 TDI, a konkretnie to muszę utrafić w model po liftingu - kupuję auto na co najmniej 4-5 lat, wiec chcę kupić coś, z czego będę w 100% zadowolony. Już wysłałem do Skoda Polska meila, żeby mi napisali dokładnie, od którego miesiąca był lifting, bo tutaj na forum niestety informacji nie uzyskałem.

    Pozdrawiam
    Łukasz

  • Ja [b]Cię[/b] najlepiej rozumiem, że nie jest proste trafić perełkę na rynku, ja mojego TDI elegance szukałem pół roku, teraz szukam dla teścia i niewiem kiedy trafię to coś.

  • witam
    ja mam fabie kombi 2003 1.9SDI i ponad 317tys km na liczniku , samochod sprawuje sie dobrze, czasem wystepuja drobne problemy, np ostatnio chalasujacy wentylator nawiewum czy jedyna z wiekszych napraw musialem przekladnie wymienic ale poza tym autko sprawuje sie bez problemu, silnik w bardzo dobrej kondycji.... wg aso jeszcze ma drugie tyle przed soba, ew,. samoregulatory beda do wymiany - 700zł koszt. fakt ze samochod od poczatku swojego zycia byl i nadal jest serwisowany w aso regularnie ale mysle ze autko z duzym przebiegiem zadbane no i diesel mozna polecic:)
    i zgadzam sie z MirkiemS, ze perelki trzeba szukac, ja swojej fabki szukalem z 2 miesiace ale sie udalo 🙂 <!-- s:) -->
    pozdrawiam

  • Panie, Panowie, wszem i wobec się pochwalę, że w dniu dzisiejszym stałem się szczęśliwym posiadaczem Fabii 1.9 TDI '05 w serii Elegance. Na liczniku niecałe 96k. Jestem bardzo, ale to bardzo szczęśliwy, autko prezentuje się super - przynajmniej wizualnie, i technicznie na przeglądzie zerowym dowiedziałem sie od mechanika, że jest bardzo zadbane i w stanie "lepiej niż dobrym". Dla mnie, jako zupełnego mechanicznego laika, takie słowa wiele znaczą, zwłaszcza, że pieniążki z nieba nie spadły.

    Zdjęcia, zresztą nie swoje, a sprzedawcy z motoallegro, wkleję wkrótce w odpowiednim dziale. Swoje natomiast to najprędzej jak coś z nim wizualnie zrobię, o ile w ogóle, bo jak dla mnie teraz wygląda bajkowo :zawstydzony: :rotfl: <!-- s:rotfl: --> (przesiadłem się z Clio '96)

  • [b]Luku[/b], gratulacje zakupu.

  • [b]Luku[/b] gratuluję 😉 <!-- s;) --> , autko krajowe czy ciągnięte i które nadwozie?

  • [quote="Luku"]Fabii 1.9 TDI '05 w serii Elegance[/quote]

    Doskonały wybór 😉 <!-- s;) -->

  • [b]MirekS[/b], zapewne kombi, bo od samego początku była o niej mowa

  • Kurcze racja jakoś mi się to kombi rozmyło :zawstydzony: było przecież napisane wołami ... :zawstydzony: <!-- s:zawstydzony: -->

  • Czesc!!!
    sluchaj tak jak kolega napisal powyzej....
    poszukaj i nie spiesz sie ja w tamtym roku znalazlem Fabie dla znajomej z 2003r z 52000 tys przejechanymi 🙂 <!-- s:) --> No malinka:)
    wiec powoli a napewno cos sie trafi!!
    pozdrawiam!!!

  • [quote="MirekS"][b]Luku[/b] gratuluję 😉 <!-- s;) --> , autko krajowe czy ciągnięte i które nadwozie?[/quote]

    Auto przyjechało z Niemiec na kołach, oczywiście Kombi. Jeszcze raz dzięki wszystkim za porady udzielone w trakcie moich poszukiwań. Pzdr.

    Obiecane fotki: http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?p=48178#48178