Witaj na forum Fabia Club Polska

Przewód oporowy do H-7

Temat utworzony · 5 Posty · 1710 Wyświetlenia
  • Witam !

    Proszę o poradę, jak to jest w praktyce z przewodem oporowym do żarówek H-7.
    Czy to faktycznie pomaga ,czy tylko "świstak siedzi i zawija to w te sreberka" ???
    W aso chcą za te dwa przewodziki 50 pln ! (chyba złocone)
    Może ktoś zna rezystancję tych przewodów ?

    miłego dnia
    omron

  • Miałem montować jakoś na początku bo mi się szybko przepalały żarówki. Ale szkoda mi było kasy, po kolejnym przepaleniu kupiłem komplet normalnych żarówek firmy tungsram czy jakoś tak, i problemu już nie mam.
    Zamiast wydawać kasę na przewody zainwestuj w porządne żarówki 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="Zygus"]Zamiast wydawać kasę na przewody zainwestuj w porządne żarówki[/quote]
    Coś w tym jest. Jak przepaliły mi się fabryczne żarówki po ok 2.5 roku, to połasiłem sie na jakiś badziew z hipermarketu. Wytrzymały 3 miesiące. Następne jakie kupiłem to były Tungsram i świecą do tej pory ( juz ok 1.5 roku ). Płaciłem ok 20 zeta za sztukę ,dokładnie nie pamietam.

  • Witam !

    Dzięki za podparcie duchowe,też tak myślałem -lecz chciałem się jeszcze upewnić.
    Przecież przewód oporowy spowoduje zasilanie żarówek niższym napięciem -a co za tym
    idzie spadnie trochę ich efektywność.

    miłego dnia i zimnego piwa w cienkim szkle życzę
    omron

  • Ja jeszcze dodam, byś gasił i zapalał silnik przy wyłączonych światłach.