Witaj na forum Fabia Club Polska

[F2] Elektryczne lusterko - w poziomie działa w pionie nie

Temat utworzony · 1 Posty · 5687 Wyświetlenia
  • Witam.

    Niedawno zakupiłem skodę fabię II (od innego właściciela) i zauważyłem iż nie działa (nie da się) ustawić lusterka w pionie (mimo iż ruszam dżojstikiem od ustawiania lusterek).
    Lewe lusterko ustawia się dobrze (pion i poziom działają) ale z prawym lusterkiem jest już problem (działa tylko w pioziomie).
    Kiedy ruszam nim w pionie nie słychać silniczka w lusterku więc to pewnie padnięty lub uszkodzony silniczek ruszający lusterkiem.

    I teraz tutaj pytanie do Was:
    czy da się wymienić sam silniczek w lusterku czy muszę kupić całkiem nowe (używane/sprawne) lusterko ?

    Lusterko w prawdzie mogę ustawić ręką (palcem naciskając na krawędź lusterka) ale nie jest to wyjście dla mnie ponieważ kilka osob używa samochodu i każdy ustawia inaczej lusterka więc jest to za dużo roboty i ryzyko uszkodzenia szkła lusterka.

    Czekam na Wasze rady - dzięki 🙂 <!-- s:) -->

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 18-08-2012, 16:56[/i] ][/size]
    piszę post pod postem ale chciałbym coś dodać tak aby inni także wiedzieli ze nastąpiły pewne zmiany:

    dokupiłem mechanizm (silniczek) do lusterka.
    Rozebrałem lusterko ale okazało się że po wymianie silniczka nadal NIE DA SIĘ obracać lusterkiem w PIONIE - w poziomie da się ale w pionie nie.
    Jest to prawe elektrycznie sterowane i elektrycznie podgrzewane lusterko w Fabii II

    Zacząłem się nawet zastanawiać czy to lusterko potrafi się w pionie ustawiać skoro silniczek mam nowy a problem nadal występuje.

    Tzw Joystick do ustawiania lusterek pozwala bez problemu ustawić lewe lusterko zarówno w pionie jak i w poziomie - problem jest tylko z pionem prawego lusterka.

    Jeżeli macie Fabię II z elektrycznymi lusterkami to sprawdźcie czy da się ustawiać prawe lusterko w pionie.
    Jeżeli się da to będę miał albo walnięty tzw joystick do ustawiania lusterek albo przewody gdzieś....

    czekam na Waszą cenną pomoc 🙂
    Dzieki 🙂