Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Fabia 1.4 16V 55kw 75KM 2003r. - filtry Knechta

Temat utworzony · 5 Posty · 6310 Wyświetlenia
  • Witam serdecznie.

    Temat filtrów był już poruszany ale mam pewien problem.

    Czego jestem pewien:

    • filtr oleju - Knecht OC295
    • filtr powietrza - Knecht LX977D
    • kabinowy - może od Filtrona, ale to nie problem

    Tylko który filtr paliwa Knechta wybrać do mojej Fabii (benzyna):

    • KL 156/1
    • KL 176/6D
    • KL 84

    Na stronach sprzedawców co innego niż u producenta.
    Znalazłem od razu całe komplety filtrów ale tam w zestawie jest np. filtr KL 84 który według strony producenta nie pasje do mojego modelu... ? Albo czym się różni filtr KL 156/1 od KL 176/6D ?

    Pozdr.

  • [b]Tronks[/b], Witaj na forum :zdrowko: <!-- s:zdrowko: -->
    co do filtra paliwa :
    [quote]montowano filtry paliwa z różnym regulatorem ciśnienia 3 i 4 bar, przy wymianie zwracać uwagę na zastosowanie [b]tego samego typu filtra paliwa[/b], jaki został zamontowany przez producenta [/quote]

    [quote="Tronks"]Albo czym się różni filtr KL 156/1 od KL 176/6D ? [/quote]
    zapytaj KNECHT-a - na pewno musi być opcja zapytania on-line.

    a znając życie nawet jak podjedziesz do ASO to ci nie powiedzą, bo muszą zobaczyć co w samochodzie jest zamontowane.

  • Na mojej zabójczej predkości netu w EDGE nie zauważyłem 1 rzeczy.

    Filtr KL 156/1 obowiązuje od 10/05 , natomiast
    filtr KL 176/6D obowiązuje do 09/05.

    Do producenta jest tylko kontakt mailowy. Rano napisałem ale odpowiedzi wciąż brak. Sprzedawcy też nie wiedzą co powiedzieć. Pozostaje chyba tylko ASO. Jak zapytałem się o cenę filtrów to myślalem że z krzesła spadnę :dobani: <!-- s:dobani: -->

  • [quote="Tronks"]Na mojej zabójczej predkości netu w EDGE nie zauważyłem 1 rzeczy.

    Filtr KL 156/1 obowiązuje od 10/05 , natomiast
    filtr KL 156/1 obowiązuje do 09/05.

    Do producenta jest tylko kontakt mailowy. Rano napisałem ale odpowiedzi wciąż brak. Sprzedawcy też nie wiedzą co powiedzieć. Pozostaje chyba tylko ASO. Jak zapytałem się o cenę filtrów to myślalem że z krzesła spadnę :dobani: <!-- s:dobani: -->[/quote]

    człowieku, to jest pryszcz (jak to rozumiem chodzi ci o pazdziernik ew.wrzesien 2005r), kup ten filtr i nie zawracaj sobie i innym ....

  • Poprawiłem wcześniejszy post i nie taki pryszcz :luka: <!-- s:luka: --> Po prostu już z ciekawości chciałbym wiedzieć. Chciałem brać cały komplet Filtrona ale mam po znajomości za śmieszną kasę cały komplet Knetcha.

    Tylko że Knetch KL 84 (w tym i innych kompletach) nie jest do mojego modelu.

    I odnośnie tgo co napisał słusznie Kapi:
    Filtron do tego modelu to PP 836/3 - zawór 3 bary, auta do roku prod.2005/09.
    Odpowiednik tego Filtrona i dokładnie w tym samym okresie to Knetch KL 176/6D - nie ma zaworu.

    No i dalej po 2005/10:
    Filtron PP 836/4 z zaworem 4 bary lub Knecht KL156/1 - 3 bary.

    Meksyk, a muszę wybrać któryś.

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 12-07-2012, 12:47[/i] ][/size]
    No to kończymy...

    Odpowiedni filtr od Knechta to KL 156/1 z zaworem 3 bary.
    Odczytane w ASO po VIN.

    Dzięki Kapi że zwróciłeś mi na to uwagę bo faktycznie może być potrzebny z zaworem 4 bary 🆗