Witaj na forum Fabia Club Polska

Wymiana świec w silniku 1.2

Temat utworzony · 12 Posty · 5167 Wyświetlenia
  • Koledzy! W jaki sposób dostać się do świec w Skodzie Fabii silnk 1.2, 47 KW Rok 2004

  • sciągasz pokrywe silnika.Jest nasadzona na 3 lub 4 bolcach- przechyl sobie ją na prawo to nie będziesz musiał całkowicie jej odczepiać a dojście bedziedz miał. Odlączasz kable od cewek są na zatrzask. Wyciągasz cewki delikatnie poruszająć lewo prawo i to wszystko. Nic strasznego miesiąc temu sam wymieniałem pierwszy raz.

  • Dokładnie jak napisał 'herosexu". Ale niestety standardowy klucz do świec nie wchodzi w otwory i trzeba troche pokombinować.Z tym możesz mieć najwiecej kłopotu.

  • klucz 16 do swiec nie wchodzi ??

  • Chodzi mi o srednice zewnętrzną. Mówiąc kolokwialnie jest zagruby.Ale może ten co masz bedzie wązki.

  • [b]koko[/b], jeśli chcesz to mozemy sie spotkać w wawie w piątek u mnie pod firma , na ul Czerniakowskiej ( dokladnie gdzie to powiem jesli wyrazisz chęć ) i wyprobujesz mój klucz. pracuje od 6 do 14 i na chwile bede mógł wyskoczyć

  • Sorki ale chyba nic z tego. W piątek pracuje do 16 a potem jade w Polskę z rodzinką.
    A ja takiego klucza nie mam, sam pożyczałem od kolegi,kolegi który ma warsztat. 🆗 <!-- s🆗 -->

  • dajcie fotki bedą bardzo przydatne i krótki opis postepowania dla danego typu silniczka 🆗 <!-- s🆗 -->

  • [quote="koko"]Sorki ale chyba nic z tego. W piątek pracuje do 16 a potem jade w Polskę z rodzinką.
    A ja takiego klucza nie mam, sam pożyczałem od kolegi,kolegi który ma warsztat.[/quote]
    ok. jak się zdecydujesz to daj znac to wyprobujemy mój kluczyk i możemy zrobić jak proponuje [b]MŁODY[/b],
    [quote="MŁODY"]dajcie fotki bedą bardzo przydatne i krótki opis postepowania dla danego typu silniczka [/quote]

  • [quote="and61"]ok. jak się zdecydujesz to daj znac to wyprobujemy mój kluczyk[/quote]
    Dobrze cię zrozumiałem...??? chcesz wymieniać w mojej fabii czy w twojej? ( ja mam zmienione) :super: <!-- s:super: -->

  • [quote="koko"]and61 napisał/a:
    ok. jak się zdecydujesz to daj znac to wyprobujemy mój kluczyk

    Dobrze cię zrozumiałem...??? chcesz wymieniać w mojej fabii czy w twojej? ( ja mam zmienione) [/quote]
    :ups: troche żeśmy sie nie zrozumieli 😛 <!-- s:P --> , czytając [quote="koko"]Ale niestety standardowy klucz do świec nie wchodzi w otwory i trzeba troche pokombinować[/quote]
    zrozumialem że nie mozesz wymienić świeczek bo nie masz odpowiedniego klucza, dlatego proponowalem swoją pomoc :offtopic:

  • No to niezłe jaja :hurra: Czasem można się żle zrozumieć. Ale za to jest śmiesznie. :zdrowko: <!-- s:zdrowko: --> OK. Pozdro