Witaj na forum Fabia Club Polska

[F2] Halogeny

Temat utworzony · 13 Posty · 15623 Wyświetlenia
  • Mam Fabie wersja Family, czy ktoś wie czy jest przygotowanie pod halogeny, czy ta wersja jest mocno odchudzona i trzeba dokładać wszystko łącznie z kablami.
    Jak to sprawdzić, czy ktoś już to robił?
    Dzięki za odpowiedzi.

  • Witam. Najprościej jest looknąć pod zderzak w okolice montażowe halogenów i zobaczyć czy nie ma tam wtyczek. Osobiście nie liczyłbym na to,że znajdziesz tam coś co będzie wiązką do halogenów. U mnie w Fabii 1 jeżeli czegoś nie było fabryczne to i instalacji producent nie dał co by było mi łatwiej. Ot takie szukanie oszczędności i zbijanie kosztów. Przy konfiguracji auta nowego jest etap w którym to wybiera się wyposażenie dodatkowe i wtedy w fabryce dają zupełnie inne wiązki elektryczne niż te standardowe z uwzględnieniem dodatków wybranych. Jakby w aucie były kładzone wiązki od auta które ma maksymalne wyposażenie pod kątem elektryki to o ile byłoby nam łatwiej dołożyć cokolwiek i nikt by nie zlecał tego w A.S.O. Po za wiązką wymienić byś musiał włącznik główny świateł na taki z halogenami. Życzę powodzenia w szukaniu kabli do halogenów. Ps. Wpadnij jak możesz na Spota w ten najbliższy wtorek pod Tesco Extra o 18. Pozdrawiam.

  • W skrocie , kabli na bank niema , škoda odhudza gdzie sie da , montaž nie jest trudny, pod okragle halony potrzebujesz oprocz halogenow ramki , 6x wkret do przykrecebnia, konektory, opinowane przewody, oraz inny przelacznik swiatel 😉 <!-- s;) -->

  • [quote="MAREK FABIA"]Wpadnij jak możesz na Spota w ten najbliższy wtorek pod Tesco Extra o 18. Pozdrawiam.[/quote]
    nie dam rady, mam IIzm w tym tygodniu 🙂 <!-- s:) -->

    [quote="jozziCZ"]pod okragle halony potrzebujesz oprocz halogenow ramki ,[/quote]
    no właśnie chciałem te najnowsze podłużne dołożyć, zobaczę jak to wyjdzie cenowo 🙂

  • podluzne ? aaa juz zrozumialem , facelift 😄 ten sam system s tym ze jak chcesz swiatla do jazdy dziennej potrzebny jest dodatkowy modul 😉 <!-- s;) -->

  • [b]Fabiaan[/b], odnośnie spota to kolejny spot jest 22.05.2012, zauważ kiedy kolega Marek pisał posta.
    Co do kosztu ramek do halogenów to zapewniam Cię że będą niewiele kosztować.
    Ceny plastików do F2 są tańsze w serwisie niż na giełdzie już się o tym przekonałem.
    Np teki detal do Passata B5 FL kosztuje w serwisie 31 zł...

  • [quote="marcing040381"]Fabiaan, odnośnie spota to kolejny spot jest 22.05.2012, zauważ kiedy kolega Marek pisał posta.
    Co do kosztu ramek do halogenów to zapewniam Cię że będą niewiele kosztować.
    Ceny plastików do F2 są tańsze w serwisie niż na giełdzie już się o tym przekonałem.
    Np teki detal do Passata B5 FL kosztuje w serwisie 31 zł...[/quote]
    oł dzięki już zauważyłem - sorki za pomyłkę
    Jeśli chodzi o części mam kolegę który pracuje w skodzie w Poznaniu 🙂 <!-- s:) --> Pytałem już o srebrną lamelkę na grilla bo tak jakoś mi brakuje tego.

  • z tego co pamiętam to koszt bodajrze do 40 zł.
    Całość tj. grill + srebrna lamelka to ok 75 80 zł jak kiedyś pytałem więc niewiele.
    Jak będziesz chcieć zakładać to konieczna będzie wymiana również grilla.

  • [quote="marcing040381"]Jak będziesz chcieć zakładać to konieczna będzie wymiana również grilla.[/quote]
    kolega mówił że nie, wystarczy wcisnąć. Ona jest wciskana i klejona.
    Koszt w serwsie około 85 zł

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 13-05-2012, 16:31[/i] ][/size]
    [url=http://allegro.pl/fabia-ii-roomster-listwa-atrapy-grilla-chrom-i2272756612.html]Listwa atrapy[/url]
    tu jest na alledrogo

  • możliwe właśnie nie pamiętam czy koszt całości to 75 zł czy ok 150 zł pytałem o to jakiś czas temu bo musiałem wymienić.

  • nie nie ona jest tylko wciskana , zmienialem , owszem trzeba kupic komplet grill 😉 nic sie niekleji 😉 <!-- s;) --> a plastiki kupuje na szrucie , ceny wiecej jak przystepne

  • no to właśnie tak mam zamiar zrobić, a halogeny będę musiał przemyśleć jak wiązek nie ma. Albo dorobię sam 🙂 <!-- s:) -->

  • ja montowalem u siebie oryginalne swiatla dzienne z fll vRs , tez musialem dorobic wiazke ,koszt powiedzmy 20zl 😉 <!-- s;) -->